| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problema mai delicată. As vrea sa stiu care este denumirea in olandeza a pastilei de a doua zi si a testelor de sarcina. Gen( Escapelle, Ellaone, Barza). - denumirea farmaceutică. Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Si ii dai tu bani sa creasca un copil? Eventual? Si nu, nu e avortiva decat ella one.
Stiu ca "Noodpil" inseamna pastila de urgenta. Mai mult nu te pot ajuta.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar in limbile de circulatie internationala. Engleza, franceza. Daca vei cumpara asa ceva din Olanda, ar trebui sa fie si in olandeza.

| ywar a răspuns:

Am inteles... tie ti-a dat-o un olandez la aripioare si cand a urlat ca termina tu nu ai stiut sa-i spui: iubi, lasa ca bag eu o pastila de a doua zi. Ma pot eu sinucide.

| Teo29 a răspuns:

Astea sunt otrava pura sa stii. CIteste pe TPU sau in alte parti despre ele, sa vezi ce simptome au persoanele care le-au folosit...

De ce sa iei pastila de a 2 zi?
Presupun ca nu doresti sa iti asumi o eventuala sarcina, corect?

Treaba e ca e si avortiva pastila, iti da si reactii adeverse dupa serioase.
In opinia mea personala, asuma-ti o eventuala sarcina, nu te otravi cu pastile de genul sau cu vreun avort pe viitor pe care sa il regreti timp indelungat dupa.

| sofisis a răspuns (pentru Teo29):

Si ii dai tu bani sa creasca un copil? Eventual? Si nu, nu e avortiva decat ella one.
Stiu ca "Noodpil" inseamna pastila de urgenta. Mai mult nu te pot ajuta.