| ÅñdRa a întrebat:

Am si eu o problemasadSunt impreuna cu un tip de aproape 7luni, inainte de mine el a avut o relatie de 8luni. Iar astaseara insfarsit am aflat adevarul ca in primele 4luni el se mai intalnea si cu fosta. Evident ca el a inceput sa-mi zica ca se vedea cu ea sa se foloseasca de ea si texte peste texte.In momentele astea sunt foarte confuza si nu stiu ce sa cred...chiar sa se fi folosit de ea sau nu stiu.As avea nevoie de un sfat daca se poate.Va multumeschappysh cel mai bun sfat fundita

Răspuns Câştigător
| juventinu a răspuns:

Incearca sa il faci un pic sa sufere dupa tine (dar usor) sa simta intr-un fel ca ar putea sa te piarda, sa simta si el ce simti si u in unele momente, si daca vezi ca nu e prea implicat, LASA-L! Nu te merita. Parerea mea! Sincer, nu mi s-a intamplat nicio data, dar eu l-asi fi parasit de mult! Gandeste-te ca jumate, poate mai mult din relatia ta cu el si-a petrecut-o cu fosta happy! Gandeste-te bine!

7 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Si eu ma intalnesc cu fostul desi a trecut 1 an de la despartire.

Si cu oricine ar fi tot la mine vine.
Asta poate insemna ca sunt mai importanta decat oricare alta?!

Nu stiu. spune tu!

| Allexis a răspuns:

E simplu, inca o iubeste pe fosta prietena. Sau, ma rog... n-as zice "iubire", ca nu se poate discuta despre iubire dupa 8 luni. O sa ii treaca peste ceva vreme, dar nu cred ca tu vei fi norocoasa care sa ii ramana alaturi, din pacate. De obicei, relatia de dupa o despartire dureroasa (sa-i zicem asa) are rol de "amortit sentimentele fata de fost/fosta). Rar merge o astfel de relatie.

| ÅñdRa explică:

Juventinu mersi pentru sfat asa am facut de cand am aflat...sh asa o sa fac o perioada buna de acum incolohappy

| Lexus28 a răspuns:

Daca fosta lui a ramas pentru el doar o amica nu inteleg de ce ti-a ascuns ca se vede cu ea. Inseamna mai mult ca sigur ca nu era doar o simpla relatie de amicitie. Ori daca nu se simtea pregatit pentru o alta relatie, de ce a ales sa fie impreuna cu tine? Nu, e cam urat din partea lui ce a facut si eu zic sa il intrebi clar ce are de gand, ce sentimente mai are fata de tipa respectiva. Daca suspectezi ceva, gandeste-te ca mai bine singura decat cu un iubit. infidel sau mincinos.

| juventinu a răspuns:

Cu placere, ma bucur ca te-am putut ajuta

| undercover_4494 a răspuns:

Daca in primele 4 luni n-ai facut sex cu el, este destul de evident ca s-a folosit de ea...

| luanalulu a răspuns:

Pai vezi cum se comporta cu fosta prietena si incearca sa fi atenta tu ce faci, nu fi foarte impacientata ca sa intalneste cu fosta prietena, crede-ma am patit si eu si daca crezi ca mai e ceva intre ei doi ia si tu masurile potrivite pe care le crezi tu.Iti urez succes.