| castronel a întrebat:

Am un prieten caruia ai place de fata fratelui cumnatului tatalui sau.(Asta inseamna ca tatal sau are o sora, sora are un sot, sotul are un frate, si fratele are o fata). Se poate asa ceva, in legatura cu gradul de rudenie? Va multumesc.

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu sunt rude de sange,sunt rude prin alianta.Ii poate placea linistit,dar sa nu se iste vreo paruiala, ca la cate rude sunt implicate, unu nu mai scapa intreg!

| Narcis2007 a răspuns:

Cred ca da la cat de incurcat e...

| Musique a răspuns:

Ei sunt oarecum verisori.cred

| OMGIMSOFATICANTMOVE a răspuns:

Te poti casatori si cu verisori primari cu aprobarea consiliului local. Si de la veri primari incolo, esti liber. Deci in cazul tau, se poate, daca te lasa taica-tau