| sincroNNNNwow a întrebat:

Salut am un prieten de 12 ani care vrea sa afle cum se mareste penisul! Eu i-am promis ca o sa ma interesez si cum nu am aflat mi-am facut cont aici si vreau sa pun intrebarea : "Cum se mareste penisul cu motive naturare (nu creme pastile si alte lucruri va rog sa fiti seriosi)... CEL MAI SERIOS SI BUN RASPUNS ARE FUNDA!

12 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

EXERCITII DE MARIRE A PENISULUI

Unul dintre principiile exercitiilor maririi penisului este acela de a imbunatati circulatia si de a creste volumul sangelui din tesuturile erectile. Tesutul erectil este cel care se congestioneaza cand dorinta sexuala creste, rezultand erectia. Teoria spune: daca tesutul erectil este antrenat pentru a retine un volum cat mai mare de sange, atunci penisul se va mari chiar daca nu este in erectie.

Acele exercitii pentru marirea capacitatii de irigare cu sange a tesutului erectil sunt numite "lapte". Tehnica consta in a determina sangele sa patrunda in toate celulele tesutului erectil. Este simplu sa efectuezi miscari usoare de-a lungul penisului aflat in semierectie. O prindere ferma a penisului va mentine erectia partiala si va asigura pastrarea sangelui in tesut. Mentinand aceasta presiune constanta, miscarile de-a lungul penisului trebuie sa continue, folosind, pe rand, ambele maini, pentru a rezulta o actiune continua; fiecare strangere trebuie sa tina 1-2 secunde. Pentru a avea rezultate deosebite, este recomandata folosirea unui lubrifiant, cum ar fi uleiul de corp; acesta va permite ca alunecarea sa se faca fara a intampina rezistenta de-a lungul penisului.

Un alt tip de exercitii de marire a penisului este cel prin incordare, mergand pe principiul deja foarte cunoscut ca trupul are capacitatea de a se adapta atunci cand este supus unei forte de tensiune. De fapt, aplicarea unei forte de tensiune, este folosita si in unele arii din medicina si, in acest moment, este o parte a tratamentului postoperatoriu pentru barbatii care au suferit operatii de marire a penisului.

Aceste tehnici constau in incordarea ligamentelor responsabile pentru sustinerea penisului de osul pubian. Incordandu-le, se incurajeaza de fapt, ca acea parte care era sustinuta de obicei de corp sa fie gradual expusa acestei tensiuni in timp.

Exercitiile de marire a penisului se fac atunci cand penisul nu este in erectie: se prinde ferm capatul penisului si se trage spre inainte. Ideea este sa nu tragi pana in punctul in care iti provoci durere, ci doar de a trage pana la o limita confortabila. Un exemplu de astfel de exercitiu este de a-l tine incordat timp de 15 secunde, urmat de un moment de relaxare. Actiunea se repeta de 10-15 ori.

Nu toate exercitiile de marire a penisului se bazeaza pe exersarea penisului. Un exemplu sugestiv in acest sens este metoda numita Kegels. Ideea acestei metode este de a incorda muschiul PC. Acesta este muschiul pe care il folosesti atunci cand vrei sa opresti urinarea si este localizat intre scrot si anus. Este unul dintre cei patru muschi care formeaza grupa de muschi numita peretele pelvian. Aplicand metoda respectiva, tensionezi pur si simplu muschiul PC. Odata incordat, trebuie sa mentii contractia pentru cateva secunde apoi sa relaxezi muschiul.

Metoda variaza. Poti sa-ti contracti muschiul pentru o perioada mai lunga, dar repetitiile sunt mai putine sau un numar mai mare de repetitii, dar timpul de contractie mai mic. Efecte deosebite se pot obtine prin combinarea celor doua

| Ellenna a răspuns:

Are 12 ani pentru numele lui Dumnezeu! Are tot timpul din lume sa se dezvolte!

| Ellenna a răspuns:

@ȘtiuDeja nu mai da sfaturi din acestea copiilor de 12 ani, se poate intampla sa o si faca laughing)

| alliss a răspuns:

Mie tare mi se pare ca tu esti ala de 12 ani care are putsa mica rolling on the floor)) El daca vroia isi cauta singur nu ne mai ABURI PE NOI CU POVESTILE TALE rolling on the floor

| Adryan657 a răspuns:

Ca de fapt cel care are nevoie esti tu!
ai tp pana la 15-16 sa il vezi p goguletz crescandbig grin

| uN23 a răspuns:

Leaga-ti o greutate de vreo 3 kg de cuc si stai in picioare 2 ore. Pe urma ai sa vezi cat de mare o sa fie! smug

| uN23 a răspuns:

@ Ellenna, atata timp cat nu i-a crescut nici macar puful si el deja vrea sa o aiba cat un cal, nu e normal ca trebuie sa il ajute cineva cu un sfat? whistling big grin

| Ycu a răspuns:

Deci "motive naturare" de marire ale penisului sunt doar mituri si motive ale unor "firme" sa faca bani pe seama unor naivi. Asta e daca ai peste 20 de ani baiete straight face. La 12 ani ce te intereseaza cat o ai? Nu ajungi sa iti faci singur sex oral? O doamne...

| onlyme2851 a răspuns:

12 ani?! Pai cand va avea 21, de ex, ce face?!:0

| Sirhandra a răspuns:

Iei pompa, i`o bagi in pl si incepi a pombarolling on the floor)) sa vezi! :O se face mare brusc instantaneau si deodata :devil)

| ady299 a răspuns:

Cred ca tu esti ala cu penisul mic nu prietenul tau!laughingrolling on the floorrolling on the floor

| Mihaela_1828 a răspuns:

Fuu...cita scirbosenie.12 ani.