| GEORGIKAN a întrebat:

Salut, am un subiect de dezbatut de care sincer sa va zic imi e rusine sa-l vorbesc cu prietenii mei.
Am 19 ani si uneori stau si ma intreb... penisul meu are dimensiunile corecte pentru aceasta varsta?
Gen, la rece are 12cm, cand e sculata se duce in 21, nu stiu ce sa zic, chiar ma gandesc ca-i destul de mica... voi ce ziceti... e ok asa?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Propun sa-l micsorezi, daca te incomodeaza masura asta.

O alta varianta este sa-l masori corect, cu linia PESTE el.

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca neaparat doresti sa uimesti si sa uluiesti ''auditoriul'' de pe TPU cu dimensiunea penisului tau, sa stii ca nu prea ai reusit.
Iar in cazul in care NU ai reusit pana in prezent sa afli care este lungimea maxima a penisului agreat de 8-9 femei din 10, citeste cu atentie raspunsul oferit de medicul specialist profesor Dr. Nicole Prause in aceasta privinta in urma studiului stiintific si medical la care au participat 75 de femei de toate varstele :
"" În urma acestui studiu, se pare că femeile preferă în medie un penis de 16-17 cm lungime și aproximativ 12 cm circumferință. Interesant este că cele mai mari penisuri au fost alese numai pentru o experienta sexuala : ''un one night stand.''
„Un penis mare are riscul de a cauza/provoca durere în timpul sexului. Totuși, femeile își asumă acest risc însa numai in cazul unui... one night stand.", spune Dr. N.Prause.
https://unica.md/......-femeilor/
Multa sanatate!

| corbulalbrosu a răspuns:

'' Prin cercetarea stiintifica efectuata s-au analizat lungimile a peste 15.000 de penisuri din tarile din întreaga lume și astfel s-a determinat dimensiunea medie. Rezultatele arată că dimensiunea medie a penisului erect este de 13, 12 centimetri lungime și 11, 66 centimetri circumferință. În repaus, lungimea medie a penisului este de 9, 16 centimetri și o circumferință de 9, 31 centimetri.
De asemenea, studiul stiintific efectuat' a concluzionat că doar 2, 28% dintre bărbați au micropenis, și doar 5% dintre bărbați au un penis mai mare de 16 cm.""
https://ro.warbletoncouncil.org/tamano-medio-pene-pais-3645
Citeste si urmatorul articol de specialitate pe aceasta tema :
http://www.buzznews.ro/......ri-studiu/
NU am gasit nicio statistica existenta la ora actuala in care sa fie exprimata afirmatia ta aberanta =)) : ''Să te uiți pe Internet, sunt statistici. Te încadrezi bine în ele.''

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E foarte super ok. Să te uiți pe Internet, sunt statistici. Te încadrezi bine în ele.

| Emilian65 a răspuns:

Dacă în erectie se duce la 21 cm, nu este mic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mintea ta a scris aceasta problema " la rece" sau "la cald"?

| Saiko10 a răspuns:

Putin micut sincer sa fiu, daca vrei sa stii cat ar trebui sa fie penisul tau la orice varsta poti face asta: intre varsta de 14-18 multiplici numarul de ani cu 4 si atat trebuie sa fie penisul. intre 19-35 multiplici numarul de ani cu 8, intre 36-60 multiplici cu 12, si 60+ multiplici cu 16, daca facem un calcul marimea penisului tau trebuie sa fie de 152 de cm, adica putin peste un metru jumatate.

| SoboSlobo a răspuns:

Nu are dimensiunile corecte! taie-l rapid!