| AndreiAnonym2 a întrebat:

Salut, am vazut ca pana la varsta de 16 ani ar trebui sa-ti poti decalota penisul complet. Am o intrebare. Ce inseamna decalotarea penisului complet? Adica gen sa o belesc pana la testicule pe toata sau doar capul(ciuperca), eu pot doar ciuperca sa o decalotez, mentionez ca sunt virgin.

5 răspunsuri:
| epurasu a răspuns:

Decalotarea se refera la cap (ciuperca) cum spui tu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Decalotarea reprezinta procesul prin care este retras preputiul de pe gland (cap) pana ce acesta este complet dezvelit (belit). Pentru a fi corect documentat in privinta modului in care trebuie sa arate un penis perfect sanatos d.p.d.v. clinic, acceseaza si urmareste explicatiile oferite in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Decalotarea completa a penisului inseamna sa mergi cu pielea de sus pana jos.

Răspuns utilizator avertizat
| Patronu1 a răspuns:

Dacă îl decalotezi pana la baza ai belit manzu la propriu. Doar glandul (capu ****) trebuie sa se poată decalota, daca nu se poate la 16 ani înseamnă că ai fimoza sau niște adeziuni, ambele probleme se pot rezolva acasă, fără intervenție chirurgicala dacă ai putina răbdare cu tine. Bafta!