| Georgiana582 a întrebat:

Salut.Am vorbit acum 2 saptamani cu o fata pe facebook din liceu la mine, e draguta si are aceeasi varsta ca a mea(17 ani) dar suntem in clase diferite,mie imi place de ea si vreau sa stiu de ce la un timp a incetat sa-mi mai raspunda, si imi dau seama ca a vazut mesajele ca imi apare daca le-a vazut sau nu.E o fata desteapta si relativ timida si la locul ei.Intrebare mea este,de ce cand ne vedem pe holul scolii pleaca ochii in pamant sau se uita in alta parte,cu alte cuvinte nu incearca sa se "bage in seama".Ma crede un nesuferit/ma place? Acum nu stiu, sa mai vorbesc cu ea pe facebook sau sa nu mai vorbesc.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Asa cum ai spus tu, se pare ca este o fata desteapta. Si ca orice om destept, se fereste sa aiba de-a face cu oameni care nu se ridica la nivelul ei. Ar fi bine sa-ti vezi de treaba ta, la fel cum face si ea.

| july00 a răspuns:

Poate ai facut ceva si s-a suparat pe tine..sau poate place pe altcineva, sau te crede o influenta proasta..invit-o la un suc..si intreab-o ce s-a intamplat..succes!:*

| χεςρυψχ a răspuns:

Continua...

| Babyralu99 a răspuns:

Pai, daca e timida, s-ar putea sa vrea ca tu sa te bagi in seama cu ea. Incearca asa si cred ca vei avea rezultate. happy

| Georgiana582 explică (pentru Babyralu99):

Am vorbit cu ea si a iesit de pe facebook..., am vorbim cv si am zis ce mai zice si a iesit...

| RElena a răspuns:

Poate te place poate nu. Dacă spui că pleacă ochii poate îi este rușine să îți întâlnsească privirea sau nu vrea să te vadă. Aici depinde de tine! Trebuie să vorbești cu ea față-n față, adică nu e bine să vorbești cu ea doar pe chat. Sooo, fă-ți curaj și vorbeștei!