| Mihail69 a întrebat:

Aproape in fiecare noapte ma trezesc cu polutii nocturne. Mentionez ca am 16 ani. Am citit pe net ca este normal, dar aproape in fiecare noapte ma trezesc cu sperma.
Tin sa mentionez ca nu ma masturbez si rar ma uit la filme porno.
Este normal?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul tau procesul fiziologic al POLUTIEI NOCTURNE, apare si se produce datorita faptului ca ai ajuns la varsta la care sperma este produsa in cantitate mare si mai ales pe fondul abtinerii tale de a te masturba. Polutia nocturna se va produce si in viitor si probabil cu atat mai frecvent cu cat te vei incapatana ca si in continuare sa ramai sub efectul stresului hormonal pe care ar fi cazul ca din cand in cand sa-l elimini prin ejacularea controlata a spermei prin masturbare sau prin inceperea vietii sexuale. Multa sanatate!

| Mihail69 explică (pentru corbulalbrosu):

Si cum scap de stresul hormonal?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă nu te masturbezi, cum ai vrea să iasă sperma produsă de ouțele tale? Fă sex sau măcar o labă din când în când și scapi de pătat cearceaful și pijamaua.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este normal.

| Scriudraiver a răspuns:

Masturbeaza-te mai des si o sa dispara ejacularile nocturne, insa da, este normal