| Sbdb a întrebat:

Salut, are ceva dacă sunt bisexual?

Răspuns Câştigător
| IgnatVictor a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu e nicio problemă. Există o mulțime de oameni bisexuali, care trăiesc bine mersi.

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu esti singurul/unicul individ care se ''confrunta'' cu aceasta orientare sexuala putin mai... aparte. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu, dimpotrivă - ai mai multe șanse să găsești un partener de sex.

| Celcestietot a răspuns:

Da, este o deviere de la natură reproductivă.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu are nimic ca esti bisexual. Doar unele greutati in viata o sa intampini.
- Oprobiul a unei parti din public, cel bigot si needucat. Unii o sa-mi spuna ca sunt oameni cu 1 si mai multe facultati care sunt impotiva homosexualitatii. Da, dar faptul ca au multa invatatura nu inseamna ca sunt si educati. Este doar una din cele 7 laturi ale educatiei.
2. Cel mai greu o sa-ti fie cand te casatoresti. Sotia nu o sa accepte bisexualitatea ta, iar sa o ascunzi necesita multa prudenta.

| Werrich a răspuns:

Nu! Eu sunt trisexual

| seth2016 a răspuns:

De ce conteaza pentru tine daca esti bisexual sau nu? Uneori eticheta ajuta alteori nu. Eticheta te poate ajuta sa te integrezi intr-un grup, dar te poate impiedica sa te cunosti mai bine.

| Dana2103 a răspuns:

Mai bine ca esti bisexual si nu asexual
Nu e nicio deviere de la natura intr o lume atat de hipersexualizata
E normal,toti suntem bisexuali dar nu toti experimentam si alegem sa facem asta, poate si pentru ca n am gasit persoana potrivita sau luam prea mult in seama ce zice lumea
Citeste l pe Freud, parintele psihanalizei care sustine ca toti suntem bi de la natura dar pe parcurs unii merg spre hetero, altii spre homo sau raman bi si fie recunosc, fie ascund
Pana la urma e vorba de intimitate

| MihaiV01 a răspuns:

M-mmnu, si eu sunt bi
Si sunt foarte fericit de cand mi-am acceptat orientarea sexuala
Acum depinde de tine, nu trebuie sa te simți naspa ca esti asa, pe atat mai putin sa iti pese de părerile celor din jur

| dariasisi7 a răspuns:

E perfect normal cat timp te accepți