| Ionut_Bogdan_1999_OFMU a întrebat:

Salut,as avea nevoie de niste sfaturi, am 19 ani si sunt la facultate,problema in momentul de fata este ca nu am o prietena si nu prea stiu cum as putea sa-mi fac, gen mai intru pe Facebook pe fete dar sunt intampinat cu celebrul seen, de aceea va cer ajutorul, cum sa abordez o fata? Cum as putea sa aranjez o intalnire? Ce pasi ar trebui sa urmez? Nu sunt un Don Juan dar nici prea urat nu sunt, dau funda.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

E selectie sexuala,aia frumosi,masculi au parte de sex,aia urati sau cu o personalitate imatura au parte de nimic,daca esti gras slabeste,daca esti slab baga culturism,ai nevoie de experiente cu fetele,creativitate,tupeu,simtul umorului, sa fi un om hotarat in viata, sa fi matur, sa nu ai pretenti mari, daca esti de 5 vezi de fete de 5, imi poti da o poza si iti dau nota

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrează la sex-appeal, sa mirosi bine, focuseaza-te pe ce-ți place sa faci, invevitabil o sa apară și o fata in viața ta.

Nu ești, dar poți sa ai mentalitatea unuia, nu e nimic greșit în a avea încredere în tine. Și sigur el nu-și punea asemenea întrebări.

| corbulalbrosu a răspuns:

Este imposibil ca niciuna dintre fetele cu care esti in aceeasi grupa, sau de an, ori de la o alta facultate sa nu-ti raspunda la salut sau la incercrea de a o aborda in mod civilizat. Trebuie sa fii doar putin mai tupeist insa in limita bunului simt si in mod sigur vei reusi sa cuceresti una din anul tau de studiu. Succes! Bafta!

| LoveSleep a răspuns:

Scapa de pozele astea de la bâlci. Pune pe cineva sa-ti faca cateva poze si alege ceva mai ok ca sa ai la profil. Si cu niste haine ok, nu blugi din ăia de fost militar, actual pensionar.
Fa putina curatenie pe pagina ta, sterge postari stupide gen meme-uri, distribuiri de la ProTV, etc. Cu alte cuvinte, ocupa-te putin de ce vede o eventuala tipa cand se uita pe profilul tau.

Primul mesaj trebuie sa-i atraga atentia. "Buna, ce faci" primeste foarte des si n-o sa-ti raspunda niciodata la asta o tipa peste nivelul mediu. Decat daca arati foarte bine. Uita-te pe profilul ei si leaga-te de ceva care te ajuta. Daca nu vrei sa faci chestii de genul, poti sa-i zici o gluma, ceva random, orice. "Africana cu cocos sau milka cu lapte?". Orice iti trece prin cap e mai bine decat "buna, ce faci".
Dupa asta vorbesti putin cu ea, o faci sa fie interesata, si daca vezi ca totul merge bine, o inviti in oras. Sau ii spui ca te duci vineri la shaormeria de la dristor, ca ai un cupon de reducere si daca vrea puteti împarti o shaorma. Evident ca o sa zica "nu mersi", pentru ca in viziunea ei, ce ai zis acolo e copilaresc, stupid si "cringe", iar ea prefera barbatii maturi. Dar crede-ma ca habar nu are ce prefera. Sau nu stie ce ii place in functie de persoana, ea are doar o imagine fixa. Adica, daca esti model, ar vrea sa fii "barbat", pentru ca ea te vede intr-un fel. Dar daca ai 1.60, 50 kg si ochelari, nu prea se udă când îi zici din senin că ai vrea să intri în ea cum intră corona virus în prietenii Oliviei Steer. În cazul ăsta trebuie să ai ceva ce nu vede în fiecare zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu inteleg, de ce cauti fete online, cand facultatea este plina de fete?
Pentru ce dumnezeu te miri ca nu ai prietena, cand cauti in zona virtuala, unde ai toate sansele sa dai peste himere, sau fete nu tocmai serioase, cand facultatea unde mergi zilnic, este plina de fete reale, pe care ai ocazia sa le inviti la o cafea si sa iasa o realtie frumoasa de prietenie, sau chiar dragoste.
Sfatul meu este sa-ti traiesti o viata reala, nu una virtuala, fiindca doar cea reala iti poate aduce fericire si implinire.

| BilaRomânească a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu toate facultățile au așa multe fete.

| Violleta2022 a răspuns (pentru BilaRomânească):

Nu-i cazul la el, ca-i la Limbi moderne aplicate, unde-s gramezi de fete!

| Ionut_Bogdan_1999_OFMU explică (pentru LoveSleep):

Pai nu e chiar asa, gen eu am 1, 73, 74 de kg, problema nu e de infatisare cat de comportament si abordare, eu nu am mai avut o prietena din diferite motive, am fost multi ani in strainatate unde nu e usor sa ai o relatie cu un strain, nu prea ieseam si sunt in tara de cam 6 luni, deci nu stiu cum sau ce ar trebui sa fac mai exact,

| Ionut_Bogdan_1999_OFMU explică (pentru Violleta2022):

Ai dreptate, dar nu stiu ce ar trebui sa fac..gen la facultate e plin de fete dar ce sa fac? Sa ma bag in seama asa mi se pare de un cocalarism exagerat.Sau nu?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Acum te vad in poza, parerea mea ai sanse mari sa ai iubita, nota 7 din partea mea

| Andreeush a răspuns:

De ce nu încerci la facultate să intri în vorbă cu fetele?

| LoveSleep a răspuns (pentru Ionut_Bogdan_1999_OFMU):

Nu am zis că e "chiar așa". Unele parti au fost la general.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ionut_Bogdan_1999_OFMU):

Bineinteles ca trebuie sa le bagi in seama, cum crezi altfel ca poti agata?
Asta nu-i cocalarism este socializare, iar primii pasi sper cunoasterea unei persoane este salutul.
Vezi sa nu cazi in cealalta extrema, a snobului! Nu vrei sa agati si nici sa saluti, ca nu cumva sa te creada cocalar, cand de fapt, asta este limbajul universal si formula adecvata, sa poti face cunostinta cu cineva: salutand, intreband politicos ce mai face, samd.
Un cocalar nu agat asa! Un cocalar nu saluta, ci intreaba direct:
"hei papusa, ce mai faci?" sau "hei pisi, nu iesi cu mine la o cafea?"
Daca vei folosii termenii de mai sus, probabil ca vei fii categorisit ca un cocalar, dar eu nu te-a sfatuit sa fii unul ci politicos si normal, ca un gentlemen:
" Buna dimineata! Ce mai faceti?"
Asta este o forma de salut politicoasa si rece, dar care da tonul unei discutii serioase.
Sincer, acum nu ma mai mir de ce esti singur si vei ramane singur, daca nu-ti schimbi atitudinea asta.