| Alfonse a întrebat:

Salut as avea o intrebare care ar tine despre viata mea sexuala in general. Am 19 ani si in jur de 104 kilograme si o inaltime de 1, 75. Sunt curios daca este normal ca la aceasta varsta sa am un penis in stare erecta de 21 de centimetri, ar trebui sa fie mai mare sau sunt in parametri normali

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Te asigur ca nimeni si niciodata indiferent de dezvoltarea sa fizica nu se va simti "rusinat" sau stanjenit din cauza faptului ca "scula" lui nu-i mai mare de 15-17 cm care este considerata ca fiind deja o marime mult peste medie. Te instiintez/informez ca adancimea medie a unui vagin absolut normal este de circa 8-11 cm. Este adevarat ca fiind un organ muscular se poate extinde marindu-si atat lungimea cat si largimea pana catre a-si dubla dimensiunea, insa in cazul unei femeii obisnuite (nu parasuta laughing ) de obicei va dispare placerea si locul satisfactiei este luat de disconfort, durere si in multe cazuri chiar senzatia de repulsie fata de un sex care poate fi/deveni neplacut si/sau dureros. S-ar putea sa devii frustrat din cauza faptului ca s-ar putea intampla sa intampini necazuri serioase in tentativele de gasire (cu mai multa sau mai putina greutate) a unor partenere de sex care sa te accepte. Nu uita ca orice medalie are atat avers cat si revers. Sper sa ai "Mult noroc in viata"!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai taie din el.

| Alfonse explică (pentru darrio2007):

Nu pot sa imi dau seama daca esti ironic sau chiar incerci sa ajuti(intrebarea mea este cat se poate de serioasa )

| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori si lauda este buna de ceva, sau altfel spus sa-ti faci reclama.:)) Insa este posibil sa faci si tu parte dintre cei un pic mai bine dotati, in comparatie cu marea majoritate a barbatilor adulti a caror "jucarie" in proportie de 80-90% se incadreaza intre valorile medii de 14-16cm. Pentru o comparatie obiectiva ar fi util sa lecturezi urmatoarele articole : http://www.ele.ro/......pat--31412 si http://www.libertatea.ro/......ce-1389900 Multa sanatate!

| Alfonse explică (pentru corbulalbrosu):

Sincer unu pe mine ma intereseaza doar problematica penisului meu (nu imi doresc sa imi fac reclama sau sa ma laud). Doar imi doresc sa aflu daca pentru acest gabarit sunt varsta si inaltime as putea fi considerat normal fara sa ma simt rusinat ca am un penis de 21 de cm neavand idee daca pot fi catalogat dotat.

| Alfonse explică (pentru corbulalbrosu):

Http://www.libertatea.ro/......ideo-14007 cand citesti acest caz te simti asa de mic chiar si eu...

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Alfonse):

Te asigur ca nimeni si niciodata indiferent de dezvoltarea sa fizica nu se va simti "rusinat" sau stanjenit din cauza faptului ca "scula" lui nu-i mai mare de 15-17 cm care este considerata ca fiind deja o marime mult peste medie. Te instiintez/informez ca adancimea medie a unui vagin absolut normal este de circa 8-11 cm. Este adevarat ca fiind un organ muscular se poate extinde marindu-si atat lungimea cat si largimea pana catre a-si dubla dimensiunea, insa in cazul unei femeii obisnuite (nu parasuta laughing ) de obicei va dispare placerea si locul satisfactiei este luat de disconfort, durere si in multe cazuri chiar senzatia de repulsie fata de un sex care poate fi/deveni neplacut si/sau dureros. S-ar putea sa devii frustrat din cauza faptului ca s-ar putea intampla sa intampini necazuri serioase in tentativele de gasire (cu mai multa sau mai putina greutate) a unor partenere de sex care sa te accepte. Nu uita ca orice medalie are atat avers cat si revers. Sper sa ai "Mult noroc in viata"!

| Emilian65 a răspuns:

Este mult peste media normal a unui penis.

| vocea a răspuns:

Ai un penis mare.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Degeaba, daca curge slanina pe tine.

| Alfonse explică (pentru DumnezeuTatal):

De fapt nu am slanina.Sunt bine facut precum un bodyguard

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru Alfonse):

Ma amuzi.