| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Salut.As dori niste versuri(care sa rimeze) frumoase pentru o fata.Nu gen te iubesc sau ceva, doar asa sa vada ca ca tin la ea si ca sunt alaturi de ea

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu o pui intr-o situatie jenanta, zicandu-i ca-i de nota zece, ca nu-i catel sa-i spui bravo, este desptept, istet, talentat samd.
Da-i floarea si spune-i ca-ti place de ea si ca esti fericit sa fie prietena ta.
Dupa care o intrebi unde vrea sa mergeti, sau ce sa faceti, daca doreste undeva samd.
Evita cu orice pret sa o tratezi ca pe un animalut de casa!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa pui mana sa le compui singur, ca noi nu o cunoastem nici pe fata si nici pe tine si poate suna foarte fals, ceva inventat de cineva strain.
Te sfatuiesc sa-i spui cu cuvintele tale, ceea ce simti, fara sa impresionezi cu poeziile altora, ca s-ar putea sa fie dezamagita de incapacitatea ta sa fii sincer, spunandu-i ce gandesti tu, nu altii.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Esti frumoasa ca o floare
Si unica ca o splendoare
Esti o fata zambareata, desteapta si talentata
Ai umor si bun simt
Esti regina printre sfiinti!
E ok?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Mai lucreaza un pic la ea, ca "unica ca o splendoare" nu face nici un sens.
Incearca ceva mai pamantean, ca o dai cu capul de toti peretii, cu atatea laude.

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Nu e mai ok sa ii ofer o floare si sa ii spun ca este o fata de nota 10?

| Gabriel_Ianis_2000 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gabriel_Ianis_2000):

Te sfatuiesc sa nu o pui intr-o situatie jenanta, zicandu-i ca-i de nota zece, ca nu-i catel sa-i spui bravo, este desptept, istet, talentat samd.
Da-i floarea si spune-i ca-ti place de ea si ca esti fericit sa fie prietena ta.
Dupa care o intrebi unde vrea sa mergeti, sau ce sa faceti, daca doreste undeva samd.
Evita cu orice pret sa o tratezi ca pe un animalut de casa!

Răspuns utilizator avertizat