| anonim_4396 a întrebat:

Salut, as dori sa va atentionez ca e o situatie mai ciudata. acum incep povestirea:
Anul trecut, pe vremea asta, aveam o prietena buna care imi cam facea avansuri, in sensul ca ma mai lua in brate, ma pupa pe obraz, ma chema la ea acasa, uneori chiar si cand se pregatea (se schimba, se spala pe dinti, etc). Din pacate, fiind baiat si fiind si prost, din cauza unei barfe si din cauza ca am fost prost, nu am mai bagat o in seama, si am jignit o urat.
Acum incepand iar scoala, i am dat mesaj ca mi pare rau pentru ce am facut, si ea a dat un raspuns sec de genul ca e ok.
La scoala toate bune si frumoase, pana m-a mutat diriginta fix in fata ei.
Eu fiind mereu pe graba cand e vorba de scoala, mai uit sa inchid nasturele de sus la camasa sau sa mi asez gulerul, asa ca mi l aseaza mai mereu, ca si cum ar avea grija de mine. Sau, alt exemplu, m-am intalnit cu ea cand incepeau orele, ea se ducea spre scoala, iar eu in directia opusa sa mi cumpar ceva de mancare, si m-a intrebat daca doresc sa vina cu mine insa na. prostia nu trece asa usor, deci raspunsul a fost nu.
As dori din partea voastra niste sfaturi, deoarece simt ca vreau macar sa vorbesc cu ea putin face to face, sau macar la telefon, ca in vremurile bune cand vorbeam pe zi ore in sir cu ea, cam orice faceam daca aveam semnal sau era cu mine, stia tot, si invers.
Pe scurt, mi e dor de ea, dar ca si prietena momentan, insa nu stiu cum o pot baga in seama.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Pe voi in loc sa va preocupe scoala va preocuypă prostiile. Nu esti la varsta la care sa ai prietenă. Vezi ti de scoală ca sigur nu ai mai mult de 14, 15 ani.

| BaiatAnonim19 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Stai calm ca nu invat 7 zile din 7 si nici nu mi doresc neaparat sa mi fie prietena, si cred ca nu era nevoie sa banuiesti varsta avand in vedere ce nume am

| anonim_4396 explică (pentru BaiatAnonim19):

Lasa-l e cam deplasat omul.

| sofisis a răspuns:

Pai, pune mana si sun-o sau ia-o dupa ore in oras. Ce-o fi asa greu? Pe bune...

| cyupaku a răspuns:

De ce va suparati cand cineva nu va este pe plac?

| Cannibal a răspuns:

Ce e așa greu s-o bagi in seama?
Ii scrii intr-o seara dacă vrea sa va vedeți, încât e așa grijulie sigur răspunsul va fi da.
Și dacă vrei sa mai vorbești cu ea nu te mai comporta ca o fetița încercând s o eviti.