| anonim_4396 a întrebat:

Astazi prietenul meu s-a suparat pe mine pentru ca nu am avut chef sa ii fac un oral straight face Ma simt dezamagita de mine acum.
Cum sa trec peste starea asta?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Poate era ma bine sa ii oferi varianta manuala, sau intre coapse.
Refuzurile de acest gen, radicale si fara alta alternativa mai mult sau mai putin compensatoare, pot rani si dezamagi nasol, iar apoi e mult mai greu de remediat.
Trebuia sa ii spui eventual ca simti ceva neplacut din stomac si s ail intrebi, din alte 3-4 variante posibile, ce ar fi preferat, si sa fi si putin mai tandra si creativa in plus.
O sa iti treaca!
E mai greu de inteles, fiind fata, nu ai cum sa stii ce simte un barbat!
Papa o ciocolata, faceti o baie dus impreuna si eventual ii poti acolo surpriza ce i-ai refuzat-o ieri, apoi ii faci un masaj surpriza, se va excita si cu putin noroc, va veti impaca!
Success!

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Trebuie sa ii faci oral DOAR cand simti, nu cand isi doreste el.
Un lucru facut fortat, nu iese bine. Indiferent despre ce e vorba.
Nu trebuie sa fii dezamagita de tine, ci doar ca ai ales prost.
Considera ca i se cuvinte totul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu zic sa fii dezamagita de el ca e un dobitoc

| RAY a răspuns:

Daca va plac badboys ce sa spun, un baiat cuminte nu ar fi cerut asa ceva

| Violleta2022 a răspuns:

Eu i-as pune o singura conditie, ca el sa-ti faca tie un oral inainte si apoi sa-i faci tu lui!
Asta este modul cel mai simplu de a vedea cat de mult te iubeste si te vrea!
Placerea pentru placere, satisfactie reciproca!

| corbulalbrosu a răspuns:

Revanseaza-te prin efectuarea unui oral din proprie initiativa pentru de a-l face fericit si astfel sa se reinstaleze/revina armonia deplina in relatia voastra. Succes!

| Doub a răspuns:

Cred că ai greşit categoria

| Oana92 a răspuns:

Te simti dezamagita de tine? Pentru ca nu ai avut la un moment dat chef sa faci sex?

Sexul e pentru minim 2 si e ceva misto. Nu ar trebui niciodata sa ajungi la astfel de ganduri. Nu putem fi mereu pregatiti si dornici de sex si partenerul ar trebui sa respecte asta. Sau sa caute cauza problemei atunci cand lipsa dorintei e ceva permanent. Reprosurile si supararile de genul asta nu fac decat sa distruga relatia.

NU te mai simti vinovata. El e cu problema in situatia asta, nu tu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tu ai spus "salut" hai ca spun eu Buna! Prietenul tau nu avea motiv sa se supere. Te simti degeaba dezamagita de tine, si asta pentru ca el iti iduce starea asta prin nemultumirea lui. Gandindu-te ca nu ai gresit cu absolut nimic si ca nu ai de ce sa te simti dezamagita de tine. Dezamagita trebuie sa te simti atunci cand ai fi putut face mai mult si nu ai facut, si aici nu ma refer la cazuri de genul asta ci la altele cu un motiv real de dezamagire. De exemplu: As fi putut face mai mult sa-l ajut pe acel om. Capul sus si numai bine! happy

| Emmy125 a răspuns:

Cum au zis si altii, desparte-te de el. Cum adica el sa fie suparat? Tu ar trebui sa fii suparata ca ti-a cerut asa ceva.

| EzeQuielz a răspuns:

Fă altceva, desparte-te de el, din câte ai spus tu, pare să fiţi împreună doar pentru motivul acela.