| anonim_4396 a întrebat:

Salut,atunci cand un baiat se masturbeaza sau face sex poate ejacula de doua ori? Ce e aia preejaculare? Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Preejacularea e eliminarea unui lichid separat de ejaculat, care nu vine in urma orgasmului, ci in intampinarea lui, si are rol de lubrifiere. Se poate ejacularea de doua ori, insa baietii au o perioada refractara intre orgasme mai lunga decat fetele, la baieti pot fi 20-30 de minute pana sa se poata ajunge din nou la orgasm, pe cand la fete e vorba de ordinul secundelor (dar variaza de la om la om, evident).

3 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Poate să ejaculeze și de 2 ori repede un bărbat când face sex cu una frumoasă.

| OmBanal33 a răspuns:

Prostata la inceput "lubrifiaza si curata" calea, aceasta substanta nu contine spermatozoizi, dupa un anumit timp omul ejaculeaza, dupa un mic timp de relaxare, se poate reia actul si se poate ejacula din nou, dar depinde foarte mult de om, de ce il excita, de atmosfera...
Nu sunt toti la fel, din fericire.

| pixelzap a răspuns:

Preejacularea e ca nectarul bunului nostru mantuitor Iisus Hristos! Astfel acesta functioneaza ca un lubrifiant durex care poate contine sperma. Maximul de masturbari pe zi a fost de 49, urmand decesul...dar cine stie, poate reusesti sa intreci recordul