| Reckinzor a întrebat:

Azi am facut sex cu iubita mea de dimineata, am ejaculat, iar seara a fost iar la mine unde am facut sex din nou dupa care iar am ejaculat la baie. In intervalul acesta de timp am urinat de 2-3 ori. E vreo sansa sa ramana gravida datorita " picaturii placerii "? Mentionez ca in timpul actului sexual nu mi-a venit sa ejaculez.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa de tine instalarea unei sarcini este teoretic imposibila dar cu unele precizari si anume.Cu indeplinirea a 2 conditii care sunt urmatoarele, 1-- ca tu sa reusesti sa-ti retii si sa-ti coordonezi perfect ejacularea si 2-- iubita ta sa nu fie in perioada fertila sau in ziua de ovulatie. In concluzie daca nu exista un OVUL VIABIL si niste SPERMATOZOIZI procesul de fecundare nu se poate produce deci nici formarea si instalarea unei sarci nu poate avea loc. Multa sanatate.

10 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Decat daca nu v-ati protejat.

| Emilian65 a răspuns:

Prima data unde ai ejaculat? In ea sau la baie? daca ai ejaculat in ea cu siguranta a ramas gravida daca a fost in perioada fertila.

| Reckinzor explică (pentru Emilian65):

Am ejaculat la baie in ambele dati.

| Klandestin a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat poate aduce o sarcina nedorita!

| AliG a răspuns:

Nu! Stai linistit, oricum sunt sanse minime, aproape inexistente. Dupa fiecare partida urineaza si spala-te.

| Reckinzor explică (pentru AliG):

Am facut dus in jurul orei 6

| AliG a răspuns (pentru Reckinzor):

Nu conteaza ora. Imediat dupa ce ai terminat partida, spala-te, mai ales daca mai continuati una dupa, fiindca exista posibilitaea sa ramana spermatozoizi pe canal.

| Reckinzor explică (pentru AliG):

Mersi frumos

| Manole_Vanessa_1998 a răspuns:

Ar fi ok, sa o covingi sa faca un test de sarcina! succes

| Faneceltare a răspuns:

DA