| anonim_4396 a întrebat:

Salut,
Azi, eu si prietena mea am facut un fel de sex sa zic asa.
Mai exact ea statea pe burta iar eu eram cu ea la fundul ei si ea si eu aveam lenjerie intima pe noi.
Nu am penetrat-o ci doar m-am frecat de a ei avand lenjerie pe mine.
Cand m-am uitat lenjeria de pe mine era cam umeda, eu stiu sigur 100% ca nu mi-am dat drumul si nici nu eram atat de excitat incat sa o fac.
Ma gandesc ca poate m-am udat si de la ea, ea era uda.
Credeti ca exista vreo sansa sa ramana insarcinata?
Mentionez inca odata, nu i-am dat chilotii jos si nu am penetrat-o pe bune.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil PRIMA ZI de menstruatie a fost ori data de 31 Octombrie sau in ziua de 1 Noiembrie, care a fost in acelasi timp si PRIMA ZI a actualului ciclu menstrual si pe baza acestui rationament reiese ca azi 24 Noiembrie, ciclul menstrual a prietenei tale ajuns in cea de a 24 sau a 25-a zi a ciclului, sau altfel spus acum este in perioada infertila a ciclului menstrual cea in care este imposibil sa se poata forma sarcina chiar si daca ar fi ajuns sperma autentica in interiorul vaginului. In concluzie este 100% IMPOSIBIL ca in acest moment sa se mai poata forma sarcina si ea sa ramana insarcinata. Sanatate!

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Porcule

| epurasu a răspuns:

Nu! stai linistit- insarcinata ramane doar cu penetrare altfel nu!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru epurasu):

Atat tu @epurasu(le) cat si @Emilian65 si daca ati reusi voi sa o penetrati si sa ejaculati sperma (in toate locurile posibile) nici in acel caz NU ar putea sa ramana insarcinata oricum si oricat v-ati munci. laughing

| epurasu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu inteleg cu ce te-am deranjat! si nici aluzia care o faci nu o inteleg!

| corbulalbrosu a răspuns (pentru epurasu):

Raspunsul transmis este gresit. In loc sa-l ajutati, voi cu astfel de raspunsuri il incurcati, il bagati... ''in ceata'' cum s-ar spune.
Nu! stai linistit- insarcinata ramane doar cu penetrare altfel nu!
In acest moment al ciclului menstrual NU se putea forma sarcina chiar si daca o penetra toata ziu si ejacula de zeci de ori sperma in vagin.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceea ce ati facut voi nu se poate chema sex ci petting, adica simulare, joaca.
In ce priveste umezirea chilotilor tai este evident ca-i numai de la tine, fiindca nu aveai cum sa-i bagi ei in pasarica atat chilotii ei cat si pe ai tai.
In ce priveste sarcina, aceea se poate forma NUMAI cand se introduce penisul in vagin!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar cum puteti sa faceti aceste lucruri fara sa stiti cum se formeaza sarcina? :/

Dar ca raspuns, nu... este imposibil.

| Emilian65 a răspuns:

Daca nu ai penetrat-o si nu ai ejaculat in ea, nu poate sa ramana gravida.

| Andreeush a răspuns:

Nu are cum să rămână însărcinată.

| Sofer a răspuns:

Rămâne însărcinată cu aer.
Nu rămâne man dacă nu a existat penetrare și ejaculare în vagin.

| PuținConteazăNumele a răspuns:

Desigur ca ramane insarcinata, spermatozoizii au iesit prin chiloti si au calatorit pana au ajuns in vagin pe calea aerului, eu as zice sa va pregatiti pentru un avort sau sa mergeti sa cumparati hainute pentru cel mic si un patut. Mult noroc in a fi tatic

| #sexplicatii a răspuns:

Salut,

Experiențele sexuale nu sunt mereu ca în filmele porno, iar din cauză că nu cunoști unele lucruri, poți ajunge în situații urâte.

Podcastul #sexplicații se specializează în educație sexuală.

În ediția despre filmele porno am discutat cu Anne-Marie Chelariu despre problemele abuzului de materiale pornografice, de ce sexul în realitate nu e ca acel din filmele XXX. Anne-Marie ne-a spus despre experiența sa când a văzut prima dată un film porno și în ce circumstanțe, dar și cum a reacționat. Am vorbit și despre statisticile din România și Republica Moldova, cum filmele porno afectează percepția de sine, cine sunt cei mai activi utilizatori și de ce.

În episoadele podcastului vei descoperi mai multe lucruri despre primul sex, menstruație, pastile contraceptive, poluții nocturne, orgasme, filme porno, masturbare și alte subiecte despre educația sexuală.

Ne poți asculta:

Pe canalul de Youtube Sexplicații: https://www.youtube.com/channel/UCxLfJnlwaxdjO7QjN92F5sg

Pe Apple Podcasts:
https://podcasts.apple.com/......1497343891

Pe Google Podcasts:
https://podcasts.google.com/......N0L3Jzcw==

Pe Anchor:
https://anchor.fm/sexplicaii

Pe Spotify:
https://open.spotify.com/

Dar și pe Instagram:
https://www.instagram.com/sexplicatii/

De asemenea, ne poți contacta la adresa de mail: podcast.sexplicatii@gmail.com

| Anonimul2565 a răspuns:

Tin sa mentionez ca ultima zi de ciclu a avut-o luna asta pe 04

| Anonimul2565 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Pe 30 prima zi de ciclu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Anonimul2565):

Probabil PRIMA ZI de menstruatie a fost ori data de 31 Octombrie sau in ziua de 1 Noiembrie, care a fost in acelasi timp si PRIMA ZI a actualului ciclu menstrual si pe baza acestui rationament reiese ca azi 24 Noiembrie, ciclul menstrual a prietenei tale ajuns in cea de a 24 sau a 25-a zi a ciclului, sau altfel spus acum este in perioada infertila a ciclului menstrual cea in care este imposibil sa se poata forma sarcina chiar si daca ar fi ajuns sperma autentica in interiorul vaginului. In concluzie este 100% IMPOSIBIL ca in acest moment sa se mai poata forma sarcina si ea sa ramana insarcinata. Sanatate!