| CelTimid a întrebat:

Salut/buna,din nou, da pun cam multe intrebari...si unele prostesti.Dar vreau sa va intreb cum ii pot spune unei fete direct/indirect ca o iubesc,ca-mi palce de ea, si daca ar fi interesata de o relatie...

Adica sa ma duc la ea si sa-i spun : "Monica imi place de tine" sau "Monica te iubesc" mi-se pare putin cam "patetic".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este deloc patetic sa treci direct la subiect. Este chiar original si mentionez ca sunt fata, ma rog... femeie. Din punctul meu de vedere sunt patetici baietii/barbatii care umbla cu tot felul de texte fabricate in prealabil. Jonglatul cu vorbele despre iubire mi-au sunat intodeauna a vrajeala de doi bani de care personal sunt dezgustata si nu cred ca sunt singura. A fi luata prin surprindere cu doar cateva cuvinte simple si la obiect cum ar fi :"te iubesc si imi doresc sa exploram impreuna tainele unei relatii" mi se pare genial. Cu cat vii cu mai multe cuvinte mari cu atat devii mai putin credibil.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu prima ta afirmatie, partea finala. Roaga un prieten sa-i spuna el ceea ce tu nu poti, si poate ca acesta va avea castig de cauza.

| Enter27 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer nu ma pricep deloc la relatii da nu prea cred ca e chiar asa de bine daca te duci direct la ea si ii spui "te iubesc si imi doresc sa exploram impreuna tainele unei relatii" e cam ciudat oarecum... adica eu sincer nu m-as vedea sa ma duc la o fata de care imi place si sa ii zic asta (bine poate ca ma si blochez cand vorbesc cu cineva care imi place)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Enter27):

Atunci vrajeste-o cu fel de fel de cuvinte, complimente, tipic masculin, poate ai noroc si crede ca uitandu-te in ochii ei vezi intreg Parisul happy astfel incat poate o sa te ceara ea de partener intr-o relatie. Zau asa, tu ai o problema, trebuie sa iti dezvolti increderea de sine si pana nu rezolvi aceasta problema nu prea o sa faci fata niciunui gen de relationare.