| cristiansonix a întrebat:

Salut, ca toti oameni am avut relatii si inca sunt intr-o relatie. Iar in unele relatii...pur si simplu nu stiu de ce. poate fiindca nu m-am atasat asa de tare de acea persoana nu eram gelos.insa in unele relatii am pus suflet si am fost dezamagit. Iar acum...in relatia actuala sunt foarte gelos.Ce ar trebui sa fac? Sa nu-mi pese n-am cum.Dar sunt foarte foarte gelos si constient de asta. Cam ce as putea face? Nici macar un psiholog nu cred ca m-ar ajuta

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man ti-ai pierdut increderea, ce sa faci las ca e mai bine asa, nu credul, nu te increde in ea maxim, in proportie de 95% din cazuri cand un barbat are indoieli ele se adeveresc, in ziua de azi rar fete sincere, serioase

| Violleta2022 a răspuns:

Ar trebuii sa realizezi ca eglozia este o boala care iti ava duce intotdeauna numai necazuri si suferinta si ar trebui sa incerci sa judeci, inainte sa te lasi prada geloziei.
Din pacate, nu te poate ajuta nimeni cu gelozia, pentru ca-i o problema cerebrala, pe care ti-o induci singur!
Nu-i nimic, cand vei vedea ca fetele fug de tine, relatiile se rup si nu rezista nimic, vei invata din greseli si vei realzia ca ceea ce faci, este o prostie care-ti distruge viata.

| undeadsasuke34 a răspuns:

Prietene, sunt in aceeasi încurcătură ca și tine. Stii la inceputurile de relatie is cele mai faine? Cand iti placea de persoana respectiva, si nu o iubeai. Eu incerc sasa nu maiam pun atata suflet, si sa o plac doar. Plus ca am vazut ca daca ma.uit sau vorbesc cu alte fete (mentionez ca in limita normalului, fara a înșela), ma face sa fiu mult mai putin gelos. Daca vrei sa vorbim mai multe, trimite mi un mesaj pe privat, poate nu putem ajuta reciprocwinking