| Erekest a întrebat:

Care sunt primele semne că ești însărcinată și după cât timp apar? Am făcut sex neprotejat și sunt foarte speriată. Nu mă luați cu chestii de genu' că trebuia să fiu atentă, vă rog să răspundeți la întrebare.

9 răspunsuri:
| AndreeaDaniela2000 a răspuns:

Pofta de mancare,greata, voma, tulburari emotive, te dor sanii, ba chiar incep sa-ti creasca, eu zic sa nu te panichezi...mie mi-a intarziat si o luna. Un test de sarcina ieftin ar trebui sa iti arate dupa 2 saptamani (dar nu sunt in totalitate precise). Daca au trecut 24 de ore de cand ai facut poti lua pastila de a 2-a zi, daca au trecut 7 zile exista alt tip de pastila pe care il poti cere la farmacie (nu e ieftina). Incearca sa te calmezi, poate nu e asa cum crezi ^_^

| Jemeicanu7777 a răspuns:

Daca te loveste cineva destul de tare in burta in nenumarate randuri se poate opri sarcina

| Fabyana307 a răspuns:

Cam ar trebui să fii atentă, deoarece semnele sarcinii nu apar imediat după contactul sexual, 2 săptămâni cel puțin, si ai grija ca sunt foarte usor de confundat cu cele ale menstruatiei, durere de sani, uneori crampe abdominale, schimbarea stărilor, voma, mergi la farmacie si fa un test pentru siguranța ta.

| ywar a răspuns:

Auzi ma pisi? da pe fata nu ti-a dat albus?

| Erekest explică (pentru ywar):

Nu...care-i treaba cu tine? Eu am pus o intrebare perfect normala.

| ywar a răspuns (pentru Erekest):

Eu? Sunt un barbat normal. Orice barbat vrea asta.

| Sofer a răspuns:

Pai si si-a dat drumul in tine? Daca nu. Nu ai de ce sa fii speriata.

| darrio2007 a răspuns:

Fă-ti un test de sarcina dupa 2-3 saptamani de la raportul sexual la care crezi ca ai ramas. Daca mai stii care a fost.

Răspuns utilizator avertizat