| celebrulanonimz a întrebat:

Salut, care trebuie sa fie dimensiunea normală a penisului..la erectie. la vârsta de 15 ani?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista o statistica privind marimea standard ca si lungime a penisului care sa corespunda pentru diferite segmente de varsta. Insa pe baza masuratorlor efectuate in intreaga lume de catre echipe de cercetatori si specialisti la cererea firmelor producatoare de prezervative, a reiesit ca lungimea penisului barbatilor variaza ca dimensiune in functie de regiuni si grupe de populatie, rasa, etc. A reiesit ca marimea medie a penisului barbatilor adulti din Romania activi sexual se situeaza la valoarea de 12, 73 cm. In concluzie penisul la varsta ta care se apropie de varsta la care marimea penisului se definitiveaza (16 ani) ar trebui sa aiba o lungime in jur de cea medie deci sa aiba in jur de 13-14-15 cm. Insa aceste valori trebuiesc privite cu retinere fiindca sunt totusi subiective si/sau pur orientative. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Oricare, între 3 și 30 de cm. Dar pot fi și excepții!

| Emilian65 a răspuns:

14-15 cm.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0-16 cm