| Nnn44 a întrebat:

Cat ar fi normal sa dureze o partida de sex? Multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca partenera de sex a fost suficient de bine pregatita prin efectuarea unui preludiu "meserias" si a fost adusa in stadiul de a dori sa fie penetrata fara intarziere, durata sexului poate fi chiar de 5-7 minute suficient pentru a reusi sa i se produca orgasmul. In caz contrar barbatul trebuie sa fie apt si capabil sa intretina un sex cu durata mult mai mare, chiar de cateva zeci de minute. Bineinteles daca este capabil de asa ceva. big grin

Răspuns Apreciat de Editori
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Atat cat va trebuie ambilor sa va simtiti bine, si nu epuizati!
Normalitatea difera de la cuplu la cuplu si depinde de anumite variabile specifice cuplului vostru.
Ce normal la unii nu e si la altii. si invers!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Un act sexual poate dura cateva minute(7-10) daca a fost totul pregatit inainte de penetrare, sau cateva zeci de minute daca s-a facut penetrarea fara pregatirea necesara bunului mers al unui act sexual.

| Paleontologul a răspuns:

6 zile si a 7-a s-a odihnit