| Paranoicul69 a întrebat:

Salut, câteodată ma simt singur, am 17 ani și nu am avut niciodată pe nimeni... Nu am privit pe nimeni în ochi mai mult de 5 secunde... Nu am sărutat pe nimeni și mi-as dori pe cineva sa stea alături de mine sa o iubesc. Alții spun ca iubirea te va găsi dar nu cred în asa ceva. Nu exista nimeni pentru mine.

Răspuns Apreciat de Editori
| amenintareamaimutei a răspuns:

Nu aștepta ca cineva sa vina la tine, din moment ce ai spus că nu ai privit pe cineva in ochi mai mult de 5 secunde ma gandesc ca nu esti prea social. Dacă chiar nu ai nici macar un prieten incearca sa discuți cu un coleg/ă in pauze si in timp va veti apropia si veti deveni prieteni foarte buni si acea persoana are mai multi prieteni poate, tot ce trebuie tu sa faci este sa intri într-un grup mai mare de persoane si sa socializezi, nu incerca sa pari mai bun in fata celorlalți pentru a impresiona pe cineva. După ce iti mărăști grupul de prieten si devii mai social incearca sa te bagi in seama cu o fata si pe masura ce timpul va trece, va veti apropia tot mai mult si tot mai mult pana ce veti ajunge sa fiti impreuna. Nu incerca sa te schimbi pentru cineva doar pentru a te place caci pana la urma trebuie sa îi placă sufletul nu aspectul dar pentru asta trebuie sa comunici mai mult cu oamenii. Iti urez mult succes si sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca treci de 20 si nu ai gasit poti zice asta. Imediat ajung cal batran si am calatorit singur prin furtuna, viscol, soare si ceata dar continui sa merg inainte obisnuit cu gandul asta. Multe sant curve sa stii e un risc sa mai crezi ca una e de treaba

| corbulalbrosu a răspuns:

La varsta ta in niciun caz inca nu este cazul sa fii disperat. In mod sigur va veni si momentul in care se vor intalni ''sufletele pereche'' conform destinului fiecaruia dintre noi si totul va deveni normal, frumos si placut. Sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iubirea te va găsi, dacă o cauți și tu.

| Andreeush a răspuns:

Ai încercat să vorbești cu fetele din jurul tău?

| Sofer a răspuns:

Cunostinte? Colege din liceu cu care te cunosc si poti vorbi ca e mai usor asa sa ajungi sa castigi o intalnire.

| mentholinks a răspuns:

Nu pica nimic din cer, nici macar iubirea. Daca nu iti iei inima in dinti sa-ti infrunti paranoia, nu o va face nimeni in locul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Theairhead a răspuns:

Ințeleg cum te simți si eu is cam intr-o situatie la fel cum si eu is foarte introvertita si oricand trebuie sa zic ceva ma emotionez si din cauza asta si mie imi e mai greu pana si sa imi fac prieteni, eu zic sa nu renunti poate intr-o zi se va intampla tineti sperantele sus eu sincer cred ca e cineva pentru fiecare si nu ar trebui sa renunti happy