| deepinside777 a întrebat:

Salut, ce ar trebui sa fac sa uit de fosta iubita definitiv, am inceput sa ies pe afara singur sa stau prin parc ca ma plictisesc in casa, si cu prieteni nu prea am cum iesi ca, ba unu se joaca pe calcualtor ba unu doarme ba unu e plecat etc, si ies pe afara singur si ma uit la oamenii pur si simplu de impacat nu se mai poate deoarece nu mai vreau eu, pentru ca ma distrus si cand sunt afara parca ma uit peste tot in speranta sa o vad si chestia asta ma inerveaza cateodata mai intru si pe facebookul ei sa o vad pe ea, ea deja si-a gasit pe altcineva, dupa 1 an jumatate pentrecut cu mine, ce rapida a fost, eu sincer inca nu ma simt stabil sa am o relatie nu vreau sa fac vreo fata sa sufere, si astept pana voi fi curat sufleteste, ce as putea sa fac parca nu imi vine sa cred ce s-a intamplat dar realizez ca asta este, imi este un pic greu ca nu stiu ce sa fac is genu de persoana care are nevoie de iubire deoarece is un baiat mai sufletist si sensibil, ce as putea face, e bine ca ies pe afara chiar daca sunt singur? o mai am inca in cap si simt inca un pic de slabiciune pentru ea nu mai stiu ce sa fac as vrea sa fiu odata linistit sufleteste si fara griji dar cam asa mi se intampla mereu cand iubesc si dau inima unei fete, pentru ca iubesc tot timpu sincer si din tot sufletu si inima. Va rog sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi, multumesc anticipat, dau funda si fara raspunsuri in batjocura.

P.S : si fara vorbeste cu ea, sau caut-o si impacativa, raspunsul e nu vreau sa scap de ea cu totul, pentru ca inca mi in cap si vreau sa dispara definitiv. multumesc

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ceea ce doresti tu, sa-ti uiti trecutul, nu se poate. In mare parte, timpul rezolva aceasta problema.

| Jijell a răspuns:

Daca tot iesi pe afara singur, uita-te si tu dupa alte fete, nu dupa fosta.

| deepinside777 explică (pentru Jijell):

Mda,crezi ca e usor, ca degeaba ma uit ca si daca imi place de una tot o am pe aia in cap la naiba.