| george89 a întrebat:

Ce faceti? sunt nou aicibig grin si am o intrebare...:-ss. Credeti ca e o rusine sa fii virgin la 21 de ani? Si as vrea sa argumentati raspunusrile voastre daca puteti si aveti timpwinking. Multumesc pentru atentie. O seara placuta wave :*

Răspuns Câştigător
| Pitic a răspuns:

Nu nu mi se pare un lucru rusinos, deci toti reperezentati sexului slab ( masculin ) vor spune ca este.
Nu mi se pare ceva rau daca nu ai gasit persona potrivita care sa merite dragostea ta, mai ai timp nu ai pierdut nimic poate ai avut de castigat ti-ai pastrat sanatatea, nu ai tulburat-o cu cine stie ce infectiii, boli care ar putea aparea in urma actului sexual.
Rusinos mi se pare sa nu mai fie o fata virgina la 15 - 13 - 12 ani mi se pare o prostie si foarte rusinos si cunosc n cazuri.
Nu te lua dupa lume, eu sunt fata am 16 ani si cam toate colegele mele nu mai sunt virgine, sincer acest ''sport'' nu ma tenteaza si am de gand sa mai astept si daca o sa fie sa raman fata mare pana la moarte asta e :d

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, eu nu cred ca e o rusine. Fiecare isi face propriile alegeri, iar barbatii adevarati se culca numai cu femei pe care le iubesc.

| mgtow a răspuns:

Nu e rusine deloc sa fii virgin la 21 de ani. Sunt persoane care au murit virgine gandeste-te la un copil cu handicap care nici o fata nu se uita la el si ramane virgin. Sper sa ai parte de o fata virgina cand iti faci prietena iti spun eu ca asa e cel mai bine. Nu stiu daca ti-ar place sa dai peste una care s-a bucurat de sex si tu nu.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Bineînţeles că nu este o ruşine. Nu trebuie să îţi începi viaţa sexuală doar pentru că toţi prietenii tăi au făcut-o,sau că ai o anumită vârstă şi că celor din gaşca ta li se se pare ceva ruşinos.
Lucrul acesta trebuie făcut cu persoana iubită, atunci când sentimentele sunt sigure şi sincere, când eşti pregătit din punct de vedere psihic şi fizic şi bineînţeles, informat despre viaţa sexuală şi riscurile acesteia.

Baftă!

| Castiel a răspuns:

Hmm ar cam fi, dar de ce te intereseaza pe tine asta?! Nu ai gasit fata potrivita (presupun ca nu din cauza ca nu ai fost in stare sa iti folosesti scula la prima experienta nu?) sau daca te simti rusinat/te mananca pe dinautru du-te la curvetongue (si prezervativ ca alea au boli cu tonele) si gata!

| Narfundo a răspuns:

Aaahh.aa Rusinica.Rusinicaaaaa

| pfff a răspuns:

Nu ete o rusine, ci o onoare. daca esti inca virgin felicitari! pana te insori tine-o tot asa!winking

| BiancaB_2401 a răspuns:

Nu,bineinteles.Fiecare isi incepe viata sexuala la ce varsta doreste si cand se simte pregatit.Nu are de ce sa iti fie rusine, a fost alegerea ta.Rar gasesti baieti care sa nu fi facut sex cu peste 20 de fete pana la 21 de ani laughing

| cec955 a răspuns:

Du-te la ceva asa incep toti da pa la 14 ani