| george89 a întrebat:

Ce faceti? sunt nou aici si am o intrebare...:-ss. Credeti ca e o rusine sa fii virgin la 21 de ani? Si as vrea sa argumentati raspunusrile voastre daca puteti si aveti timp. Multumesc pentru atentie. O seara placuta

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, eu nu cred ca e vreo rusine. Eu am fost virgina pana la 24 de ani si jumatate. Fiindca am pus intotdeauna scoala si familia pe primul loc si am ales sa-mi incep viata sexuala doar cand puteam face cu adevarat fata tuturor responsabilitatilor (inclusiv unei sarcini). Din cate stiu eu, barbatii adevarati si femeile serioase fac dragoste numai cu partenere/parteneri pe care ii iubesc.

greece12
| greece12 a răspuns:

Rusine? Meriti felicitari! In viata ta altele au fost prioritatile si nu te-ai lasat influentat de nimic altceva, cu toate ca ispitele nu lipsesc, in special in lumea nesabuita si nebuna in care traim azi.Fiecare om are ceasul lui interior care il indeamna (rational) sa faca anumite lucruri sau nu.In afara de asta, poate ca inca nu ai gasit persoana potrivita, o fata diferita de toate celelalte care priveste viata cu aceeasi seriozitate ca si tine.Nu te lasa influentat de asa zisii prieteni care deja sunt "specialisti" in sex si, posibil, fac glume pe seama ta.Asteapta cu incredere si nu te rusina sub nici o forma de virginitatea ta.Este un semn de virtute,nu o boala.S-o pierzi e cel mai simplu lucru din lume, s-o pastrezi, poate cel mai greu.Sincer,te felicit.Mult noroc in viata!

| Anet a răspuns:

Baietii vor spune probabil ca e aiurea sa fii virgin la varsta asta insa din punctul meu de vedere nu e nicio rusine, esti chiar de apreciat ca ai asteptat sa intalnesti persoana potrivita si stai linistit ca nu esti singurul, si eu am 2 colegi au tot 21 de ani si sunt inca virgini asa ca fii mandru de tinetongue

| NickiMinaj a răspuns:

Uite bine, mancam niste pufuleti.
nu e o rusine, dar e un impediment clar, mai ales pentru un tip. bineinteles, daca o vei gasi pe 'the one' ( virgina si cu experienta - ca sa fie paradoxul complet ) o sa fie totul minunat. problema e ca pe planeta asta oamenii invata numai din greseli si experiente, ceea ce-ti scade sansa de a stii ce iti doresti si, mai ales, de a stii cum sa obtii. am deviat de la subiect... ideea e ca a sosit momentul sa traiesti, sa nu te mai intereseze gura lumii si sa pornesti in cautarea tipei aleia de care iti povesteam mai sus.

| User a răspuns:

E, nu e, asta e. Oricum, nu te pune nimeni sa urli-n gura mare : "Sunt virgin" si daca prima ta partenera (ma refer la iepureala) te va iubi cu adevarat, te va intelege, zic eu.

| ruPfashu a răspuns:

Nu e nici o rusine sa fi virgin la 21 de ani. Acuma depinde si de mentalitatea oamenilor. Pentru mine nu e nici o rusine, ba din contra.

| ionela22 a răspuns:

Nu este chiar nici o rusine.Nu conteaza varsta atunci cand iti pierzi virginitatea insa conteaza sa o faci cu cineva pe care iubesti si pe iubeste, atunci este cel mai frumos sentiment

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Nu e o rusine
fiecare incepe cand vrea

| Sexualitate a răspuns:

Nu, nu cred că este nicio ruşine să fii virgin la 21 de ani. Pierderea virginităţii nu este o chestiune de competiţie publică, ci o decizie personală, luată nu la întâmplare, ci în deplină cunoştinţă de cauză.

| Larisa a răspuns:

Nu este o rusine deloc sa fi virgin la 21 de ani, si iti recomand sa te pastrezi pentr o pers speciala.In plus ai ocazia sa te cunosti foarte bine pe tine insuti si sa alegi pe cineva care sa te merite.o zi faina

| Ady93 a răspuns:

Bai. fie ca nai avut inca noroc sau ca nai vrut, nu mi se pare nimic in neregula. Stii cum e, fiecare cum poate laughing.

| Iulia_6898 a răspuns:

Nu este deloc o rusine. Pur si simplu nu ti-ai gasit persoana perfecta pentru a face acest lucru. Trebuie sa fii mandru ca astepti moomentul potrivit si ca nu te arunci ca alte persoane sa faci acest lucru foarte important cu cine iti iese in cale.Fii mandru

| RoxxuInna a răspuns:

Nu, fiecare isi incepe viata sexuala cand vrea
by3 by3

| ReLoadeD_5364 a răspuns:

Eu nu cred ca e o rusine frate. nu bate urechea la ce zic ceilalti. Asta de nota ca esti responsabil si iti ingrijesti corpul. nu **** orice femeie care iti iese in cale. Succes in continuare. si ai grija de corpul tauwinking

| sfantulpetru a răspuns:

Nu e o rusine, e o catastrofa!

| RobertJ0j0_5197 a răspuns:

Eeee eu nu prea cred asta da e cam ciudat pentru ca majoritatea barbatilor sunt cam saritori in privinta cu asta.