| Adip67 a întrebat:

Salut! Ce parere aveti de persoanele bisexuale? Nu pot intelege acest concept asa ca intreb. Cum e sa ai o relatie cu o persoana bi? Ma gandesc ca la un moment dat li se face "dor" de o experienta cu sexul opus partenerului lor si inseala. E adevarat ca sunt nehotarati si nu pot avea relatii pentru ca vor cauta pe cineva de sex opus si tot asa?
Nu insult pe nimeni, sunt curios si intrebhappy

4 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Orcine poate deveni bisexual numai sa vrea sa devina deschis la idee. Daca se uita cineva catwva saptamani numai la filme cu homosexuali si lesbiene ii vin garantat idei de care nu se credea capabil.Toti avem o natura umana pacatoasa, capabila de toate incalcarile posibile ale constiintei.De ce crezi ca in conditii de detentie, lagare numarul de persoane gay, lesbi e mai mare, crezi ca ii aduna dupa ceva criteriu genetic? Nu, oricine daca alege sa treaca peste barierele propriei constiinte, pofta vine mancand.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este adevarat ca sunt nehotarati, fiindca nu au experimenta suficienta si nu au habar inca ce sunt si ce preferinte au.

| Floridori a răspuns:

A insela sau nu, depinde de caracterul omului, nu de orientarea sexuala.

Daca ar fi asa, heterosexualii nu ar mai insela, deoarece se presupune ca stiu ce vor?

Si bisexualii, si homosexualii, si pansexualii etc stiu foarte bine ce vor. Daca inseala sau nu tine doar de caracterul fiecaruia.Ce te face sa crezi ca bisexualii sunt nehotarati? Sunt hotarati, chiar foarte hotarati, numai ca genetic sunt atrasi de ambele sexe.Repet, genetic! Nu e vorba de faptul ca nu stiu ce vor, deoarece orientarea sexuala este genetica.

A avea o relatie cu o persoana bisexuala sau pansexuala nu difera cu nimic fata de a avea o relatie cu o persoana heterosexuala.Din contra, persoana bisexuala sau pansexuala are mult mai multe optiuni, asa ca daca te alege pe tine, inseamna ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe cine am cunoscut eu a fost ok și nici nu a înșelat. Îți vorbesc din experiență, nu povești. Dacă înșeli sau nu depinde de caracter, că și ca heterosexual chiar dacă îți plac doar femeile, uneori ți-e dor de alte femei. Deci e același principiu. Dacă n-ai caracter vei avea mereu un "motiv" să fii infidel.