| freeboy180 a întrebat:

Salut,
Ce părere aveți despre folosirea jucăriilor sexuale?
Credeți ca aduc un plus în viata sexuala?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu siguranta aduc un plus in viata sexuala, mai ales cuplurilor care sunt de multi ani impreuna.

13 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mi se par niște prostii destinate obsedaților.Deci nu cred că ar aduce un plus.

| RAY a răspuns:

Dacă ai o minte deschisa, desigur ca da

| mihai69 a răspuns:

Desigur, dar numai dacă ambii parteneri le văd „cu aceeași ochi".
winking

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Lucrurile noi chiar aduc ceva în plus în viata sexuala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice are down sides și efecte bune.
Unele is dezgustatoare, nu cred că am evoluat mult din evul mediu, numai că atunci era pe bune. Da au și plusuri, pot întări relația sau sa o distrugă.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-ti plac jucariile sexuale? sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e că nu-mi plac, crezi tu că ne cunoaștem atât de bine. Sau de ce întrebi asta.
Oricum eu nu sunt in stare sa le folosesc cum trebuie, nu știu cum să reacționez la cineva legat în fața mea laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Din curiozitate.
Nu toate jucariile sexuale presupun legare.

| Paul754880338 a răspuns:

Poate am sa fiu numit conservator dar imi asum asta si chiar imi place, dar am sa iti spun ca daca intre mine si partenera mea mai incape o jucarie cat de mica insemna ca nu am reusit sa umplu spatiu de "emisie" si ar trebui sa imi fie rusine pentru asta, nu doar sa accept un vanzator de vise in dormitorul meu ca sa faca profit in urma superficialitatii, a ignorantei si a slabiciunii mele... sau nu.

| Țoglă a răspuns:

Da

| danaieladaniela a răspuns:

Depinde die persoane