| Twister09 a întrebat:

Ce stiti de himenul elastic?
Nu se rupe deloc?

4 răspunsuri:
| DeathIncarnate a răspuns:

Poti sari coarda cu el...

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul membranei, pielitei numite himen, care are proprietatea (caracteristica) de a fi foarte elastica, nu se produce ruperea sa in timpul actului sexual fiindca gaura/perforatia existenta din nastere pe suprafata himenului, gaura se largeste si isi mareste diametrul in asa masura, incat permite penisului sa treaca prin himen fara sa se produca/sa apara nici macar lezarea marginii gauricii. Sunt cazuri in care fata de momentul in care femeia si-a inceput activitatea sexuala, trece o perioada mare de timp pana in momentul in care himenul se rupe si se produce procesul de deflorare a ''pasaricii'' respective. Exista si cazuri in care himenul s-a rupt doar in momentul in care s-a produs nasterea naturala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se rupe deloc. E elastic.

| Eugen80 a răspuns:

Cel elastic nu se rupe de tot sau se rupe mai greu sau nu se rupe deloc, dar se face mai larg.