| aanonimus1998 a întrebat:

Salut cine ma poate ajuta cu ceva pastile pentru prelungirea actului sexual?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Te masturbezi inainte de sex

| corbulalbrosu a răspuns:

Urmatorul raspuns dat altui user iti va fi probabil si tie de folos. Si in cazul tau este vorba de asa numita ''ejaculare precoce de natura FIZIOLOGICA'', proces care NU poate fi evitat, retinut si se produce de obicei imediat dupa apare sau se ''instaleaza'' o stare de excitatie foarte intensa, indiferent de natura acesteia, care NU are absolut nicio legatura, NU se datoreaza faptului ca ai practicat masturbarea. Ejacularea precoce este considerata ca fiind de fapt o disfunctie sexuala care se datoreaza starilor intense de excitatie adica a SURESCITARIi, sau a starilor de abstinenta prelungita, dar mai ales in cazul tinerilor, din cauza neinceperii vietii sexuale si implicit a lipsei lor de... experienta sexuale. Se considera ca NUMAI dupa trecerea unui anumit timp fata de momentul de incepere a vietii sexuale si NUMAI/DOAR in urma intretinerii de contacte sexuale constante, cat mai numeroase si pe cat posibil sexul sa fie intretinute cu una si aceeasi persoana. Se considera ca doar procedand asa se obtine experienta sexuala necesara care va permite sa se coordoneze, controleze si retine ejacularea pe perioada dorita de barbat. Proced astfel, de regula procesul de ejaculare se stabilizeaza devenind una normala. In prezent nu exista pe piata/comert niciun fel/tip de medicament sau produs/preparat pentru tratarea acestei afectiuni frecvente, comune care conform studiilor/cercetatorilor se pare ca afecteaza 1 din 3 barbati. Astfel, reiese ca in acest moment singurele tratamente de "specialitate" si cu adevarat eficiente se reduc la eventuale sedinte de consiliere psihologica oferite de psihoterapeuti sexologi si/sau folosirea unor antidepresive. Insa in cazul tau (particular) in mod garantat iubita ta va fi cea care iti va oferi si va reprezenta ''tratamentul'' adecvat fiindca fiecare contact sexual incet incet, in timp se va lungi cate putin, te va "vindeca" si scapa definitiv de toate necazurile actuale. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu stiu daca e bine sa iau pastile de genul de pe acum. Dar stiu ca exista in farmacii, de la amicii mei barbati, una numita Maraton dar atentie mare daca te hotarasti sa incerci poate avea efecte secundare. Mai bine consulta pe cineva de specialitate e mai sigur asa. Si mai cred ca esti tanar si problema ta se va solutiona de la sine.