| G65 a întrebat:

Cine se pricepe la sfaturi? Pentru ca am foarte mare nevoie. Iubesc al naibii de mult pe cineva,dar nu mai vreau nici o secunda sa o fac, înțelegeți? E complicat, a fost fata pe care o uram cel mai mult,după o simplă colegă ( și,credeți-mă, a fost greu să o trec la o simplă colegă ), după prietenă -- prietenă bună--- prietenă extrem de bună și în ultimul rând persoana pe care o iubesc din toată inima și aș încasa un glonț pentru ea. Sunt un fraier. E minunata. De fiecare data când o văd ( fie și supărați, fie după o ceartă imensă ) dragostea mea se amplifică și mă face automat să zâmbesc. Mă amuză glumele ei inocente, îmi place la nebunie "lasă-mă"-ul acela pe care-l scoate ca un copilaș când o tachinez. E așa fragilă sub brațele mele încât m-a făcut să mă îndrăgostesc al dracului de tare de ea. (Nu vreau să vă dau mai multe detalii,pentru că nu de asta sunt aici. Adică,cred că știți și voi ce fel e să fii indragostit nebunește.) Ea mă iubește. Mi-a spus că e indrăgostită de mine,prima oară într-o glumă-adevăr, după îmi spunea te iubesc destul de des, iar după tânjea după mine și atingerile mele. Acum,vreau sfaturile. Vreau s-o uit. Vreau să o smulg din inima mea și s-o arunc. Ne certăm mereu ca doi proști,și chiar nu am nevoie de asta. Nu mai am nevoie de certurile cu ea care mă consumă pe o țigare, chiar dacă ador îmbrățișările de împăcare așa mult. Ultima ceartă a fost exagerat de mare, și chiar dacă încă nu suntem un cuplu, ajunsesem aproape la "Divorțăm,nenorocitule!" laughing. E colega mea de bancă la toate materiile, si nu pot sa stau departe de ea. De mutat nu pot să mă mut din bancă, pentru că liceul e sofisticat rău. ***. Mereu se uită la mine în ore și zâmbește love struck,ba chiar râde silențios la toate glumele mele, pentru că din cauza lor s-a îndrăgostit de mine. Zâmbetul ei e așa perfect când râde la glumele mele, încât mă face s-o vreau și mai mult. Vedeți? Nu pot să mi-o scot din minte. TOT îmi aduce aminte de ea. Știu! Știu că în câteva zile o să ne impăcăm și iar o să apară "te iubesc"-urile, dar nu mai vreau. Până aici cu atâta dragoste și atâtea certuri. oh go on Mulțumesc de înțelegere sad

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Atunci cand se vor intampla toate acestea pe care spui ca ti le doresti, atunci si numai atunci ai sa realizezi ce ai pierdut si ce prostioare ai spus acum. Personal, cred ca ea este o minunatie de fata, inzestrata si cu simtul umorului. Cred de asemenea ca, este timpul sa lasi prostiile la o parte si... pupa mai des aceasta fata!

| G65 explică (pentru neutrino):

Păi chiar este o minunație de fată. happy Și din decembrie de când mi-am propus să o uit s-au mai inamplat muuulte, și mult mai grave. Dar s-a dovedit că aveați cu toții dreptate și tot împreună am sfârșit. Poate este sau nu, dar mi se pare incredibil. Promit că "n-o să-i mai dau drumul niciodată". happy

7 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Certurile si modul in care va impacati conteaza intr-o relatie. Fiecare relatie mai are probleme, o sa se certe pana cand o sa ajunga la un punct comun, dar dureaza. Daca va iubiti, veti trece peste asta.

| Emilian65 a răspuns:

Incearca sa te linistesti, poarta-te frumos cu ea si continuati relatia pe care ati inceput-o.

| grab a răspuns:

Mosule, las-o sau tine-o e simplu.
eu iti recomand sa o tii cat mai mult posibil, daca nu... da-i liber sa o ia altul.

| marinaa9 a răspuns:

Ar fi pacat sa pierzi o persoana la care tii extrem de mult dupa cum se vede.Incearca ca eviti certurile pentru ca dupa cum vezi strica cam tot. Daca nu, cand o sa te saturi la maxim de toate problemele o sa iti treaca toata "indragosteala" asta pana peste cap.

| KatlynKim a răspuns:

Eu cred ca ce va trebuie voua este o pauza mai lungutahee hee daca simtiti ca nu puteti sta unul fara altul, atunci va impacati. Daca puteti, atunci e clara treaba happy

| stanciudan a răspuns:

Felicitări!
Casa de piatra!
Daca o pierzi pe fata asta ești cel mai mare fraier.