| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cred ca am ajuns aici din disperare pentru ca nu mai am nici o idee cum sa ma impac cu iubita mea si daca vreti sa cititi tot chiar as aprecia, mai ales raspunsurile voastre.

Am cunoscut-o pe internet, mai exact pe jocurile video. Cam vreo 7-8 luni am vorbit pe Y! M si ne-am gandit sa ne vedem, noi deja eram "indragostiti" inca din mediul virtual. Distanta e foarte mare dintre noi doi, dar eu am vrut sa ma risc, a fost alegerea mea si m-am dus la ea in oras sa o vad. Toate bune si frumoase. M-am intors acasa super implinit si fericit.

Trebuie sa mentionez ca ne-am certat de multe ori, ne-am despartit de vreo 3 ori si ne-am reimpacat. Avem amandoi 20 de ani impliniti si ne dorim sau cel putin eu imi doresc o relatie serioasa cu ea. Mna, in fine. Eu cu fratele ei eram foarte bun prieten si ma intelegeam foarte bine. El imi spunea cam tot ce face ea acolo, va dati seama ca el era ca un spion pentru mine.

Intr-o zi tot statea pe afara cu un baiat, un vechi prieten de-al ei pe care-l cunostea din copilarie. M-a bagat la banuieli si pana la urma l`am pus pe fratele ei sa afle care-i treaba cu baiatul ala. Apoi intr-o seara mi-a spus ca s-au dus amandoi la o petrecere si acolo s-au strans in brate, apoi a2-a zi mi-a spus ca s-au dus amandoi la o prietena de-a ei si acolo intr-o camera ramasi singuri, au inceput sa se sarute, blabla... apoi a ajuns fratele ei si l-a batut p-ala, pentru ca se ajungea la mai mult decat un sarut.

Practic m-a inselat, bine... acum daca s-au sarutat, nu e neaparat vorba ca m-a inselat, dar faza e ca se ajungea la mai mult, erau singuri in camera, la prietena ei, apartamentul fiind gol, era clar. In fine, a durat o saptamana cat am stat certati si apoi am vorbit cu ea si i-am spus ca e prima si ultima data cand accept asa ceva, ne-am impacat.

Acum faza e ca in saptamana aia... eu am spus foarte multe prostii despre ea, multe vorbe urate, si tot am vorbit numai cu fratele ei, le-am spus la nervi, ca mi-era ciuda... Era vorba sa vina la mine pentru prima data, sa-mi cunoasca familia. Si eu i-am zis la fratele ei ca daca vine la mine, profit de ea, apoi ii dau cu jet si imi bat joc de ea, dar vorbele astea au fost spuse pe mess la nervi, nu as fi indraznit sa-i fac niciodata rau.

Acum, de curand eu m-am certat cu fratele ei, iar el ca sa se razbune pe mine, i-a aratat tot ce am vb eu cu el pe mess despre ea, iar acum ea crede ca eu am vrut doar sa o chem la mine sa`mi bat joc de ea. Am incercat sa-i explic, dar nu ma mai crede, am incercat de toate... am vorbit ieri cu ea pe mess si mi-a zis ca "am cam terminat-o, nu are rost sa lupt pentru un om care avea in plan sa-si bata joc de mine". Am incercat sa o conving ca nu i`as face lucrul asta niciodata si mi-a zis sa nu ma mai gandesc la ea, ca e mai bine pentru amandoi.

TPU, ajutati-ma va rog, orice idee, orice raspuns, apreciez efortul vostru daca ati citit tot... nu mai stiu ce sa fac, nu pot sa ma vad cu ea face2face ca sa-i spun exact ce simt, i-am dat o mie de mesaje si nu-mi mai raspunde, abia mai dorm noaptea gandidu-ma numai la ea.

Răspuns Câştigător
| tubica a răspuns:

Adevarul e ca toti 3 ati gresit.Ea te-a inselat.Fratele ei n-a jucat corect.Ba iti tinea tie partea ba pe-a ei.N-a frumos din partea lui ca odata a spionat-o pe ea si dupa aia i-a turnat toate.Si apoi si tu ai gresit ca ai vorbit urat fara sa te gandesti limpede.Ar fi bine sa va recunoasteti toti fiecare in parte vina si sa incepeti totul din nou.Fiindca nici unul dintre voi nu e mai "curat" decat celalalt.Tu ai iertat-o ca te-a inselat.Ea de ce nu poate ierta niste cuvinte spuse la nervi? frate-sau e codasu.Ca v-a tradat pe amandoi.Din cauza lui stati acum in mocirla.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din pacate, pentru cea ce ai facut nu mai este loc de impacare. Baietii intre ei isi spun mereu adevarul, mai ales la nervi se dau de gol. Nu ai spus-o nicidecum din intimplare. Iar fratele ei fiind baiat stie bine lucrul acesta si, din cite observ, mereu o protejeaza. Crezi ca a pazit-o de celalalt ca sa ti-o dea tie pe tava?
Un sfat? Da. Scimba-ti atitudinea fata de fete, altfel asa vei pati mereu, toate te vor parasi.

| pretty34 a răspuns:

Deeeeee, daca vorbeste gura fara tine. mai ales sa-i fratelui ei; cate te bine te intelegeai era tot frate.
Explica-mi intr-un mod calm ca o iubesti si nu te gandesti niciodata la vreun rau, cat de mult inseamna pentru tine, sa te duci la ea cu un cadou favorit etc...

| neutrino a răspuns:

Nu meriti respect din partea ei nici cat sub unghie.

| MishikiCrisy a răspuns:

Eu nu as fi cu ea pentru ca sa sarutat cu ala. In niciun caz nu as ierta-o. Doar nu o bag in seama. Nu stiu cum ai putut sa o ierti. E cam tupeista de a zis "nu are rost sa lupt pentru un om care avea in plan sa-si bata joc de mine", ea nu si-a batut joc de tine? (chiar daca a vrut sau nu)

| tubica a răspuns:

Mmmm....problema grava.Macar ai invatat sa nu spionezi pe nimenihee hee ar fi bine sa ai incredere in ea.In fine...ce-a fost a fost.Acum numai atata ti-o ramas sa rezolvi lucrurile.Eu zic sa te duci personal la ea acasa daca-i stii adresa.Pentru ca acum ii e frica de tine.De aia nici nu se gandeste sa se intalneasca cu tine.Eu o inteleg perfect pe ea.Si eu asa as face daca mi-ai face asa cevahee hee prin mesaje n-o sa rezolvi nimic fiindca in momentul de fata ea poate crede ca esti ceva obsedat.Numai are incredere in vorbe.Are nevoie de fapte doveditoare.Trebuie sa te intalnesti cu ea personal.Ca prin mesaje n-o sa rezolvi problema. Daca tot nu te iarta atunci tot ce pot sa-ti spun e sa perseverezi.Sa nu renunti la lupta.Dar foarte important sa nu fii insistent.N-o invada cu mesaje. Daca va vedea ca tu mai tot tii la ea poate se va gandi:" hopa dar baiatul asta chiar ma iubeste". Numai aici vine o problema.E cu risc.Pentru ca poate va spune ca esti obsedat de ea si atunci se va indeparta mai mult.In cazul acesta iti recomand sa n-o cauti pana nu ajungeti la aniversarea de 1 an.Ai zis ca va cunoasteti de 8 luni.Foarte bine.Perseverezi vreo 2 luni si o si cauti personal. Daca asta nu va merge atunci dupa aceste 2 luni sa termini sa o mai cauti.2 luni de zile sa astepti rabdator pana ajungeti la 1 an.Si atunci sa-i trimiti un mesaj.Sa o intrebi daca mai tine minte ziua cand v-ati cunoscut.Sa-i spui ca tu nu ai uitat, ca o iubesti foarte mult si ca n-ai renuntat la ea. Daca nici asa nu merge atunci imi pare rau.sad ai grija ce vorbesti si cu cine. Sper ca ti-am fost de ajutor.Si scuze de mesajul asta lung dar intrebarea lunga merita raspuns lungtongue

| neutrino a răspuns:

Mi-ar fi rusine cum gandesc, cu atat mai mult sa-l mai si public.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gresit!
Din toate actiunile sale se vede ca o protejeaza. De ce crezi ca te incuraja "sa te dai" si la alte femei? Tocmai ca sa gasesti pe altcineva si sa o uiti. Iar tu ai cazut in capcana. Vitreg, inseamna ca au totusi un parinte in comun, iar singele apa nu se face. Si daca nu s-ar ingelege (discutii sint peste tot) nu ar pazi-o si sigur nu i-ar fi aratat mesajele. Tu ai sora? Cum procedezi?

| VadTot a răspuns:

Nu Vreau sa te jignesc dar cred ca ai facut o obsesie pentru respectiva fata nu inteleg de ce nu te gandesti la o alta fata si sa ti faci o alta prietena sunt atatea pe aici pe internet! Viata i sucurta ce astepti? cat de serioasa vrei sa fie relatia cu respectiva fata? casatorie ceva? Cred ca esti extrem de imatur si iti place sa suferi! Degeaba ti ai spus povestea aici ca nu cred ca vei urma sfatul cuiva de pe aici! Altadata la nervi sa nu mai spui cuvinte urite pentru persoana care pretinzi ca o iubesti oricat de mult rau ti a facut! Daca o iubesti cu adevarat nu o poti jignii in halul asta! ok? Cred ca te lupti cu morile de vant! Cel mai bine este sa o lasi in pace! Daca ea mai simte ceva pentru tine cu siguranta se va intoarce la tine! Deci lasa apeele sa se mai limpezeasca si vezi cum va reactiona ea. Nu i mai acorda atata atentie si lasa o in pace o vreme de timp Da? Nu i mai da zeci de mii de mesaje si sa vada cat de disperat esti dupa ea oricum nici macar nu cred ca le citeste! Deci stai si tu linistit si potoleste te si tu! oricum te zbati ca pestele pe uscat! O fata cand numai vrea sa fie cu un baiat poti tu sa i aduci si luna de pe cer ca oricum nu se va mai intoarce la tine! Deci gata cu atata disperare ca te imbolnavesti de ulcer!

| VadTot a răspuns:

Am uitat sa ti mai dau un sfat numai pune Suflet pentru fetele care le cunosti pe internet ce naiba esti atat de naiv! Doar distractie si punct! ok?

| Annim a răspuns:

One broken heart Poate iti va parea putin banal dar cred ca ea intentiona de mai devreme sa se desparta si a gasit un motiv logic : vorbele care le-ai spus tu. Deci hai sa fim seriosi : tu ai iertat-o pentru treaba facuta cu prietenul ei iar ea nu poate sa-ti ierte niste cuvinte spuse in vint. greseala ei este mai mare ca a ta. Cit n-ar fi de trist dar nu cred ca te iubeste frate, ocolisuri de genul: va fi mai bine pentru amindoi, nu te gindesti la mine, n-am pentru ce sa lupt sunt simple cuvinte false dar nu sincere. Spune-i ca tia-i gasit alta ( pentru ca sa nu pari catelusul ei, la moment chiar astfel pari ) si despartitiva ) =,, live your life,, pentru ca e c*rva o fata nu inseala daca intr-adevar iubeste pe cineva. GOOD LUCK

| tubica a răspuns (pentru neutrino):

Mmmm...eu zic ca orice om greseste in viata.Si nici tu nu esti mai intelept decat noi. Poate tu nu ai fi facut chestia asta dar poate ai fi gresit cu altceva in viata.Ca niciunul dintre noi nu s-a nascut perfect si intelept.Nu judeca ca sa nu fii nici tu judecat.Baiatul sarmanul crede in dragoste si lupta pentru ea chiar daca fata l-a inselat.Nu stiu care baiat ar fi iertat o fata infidela.Cam putini ca el care sa recunoasca ca a gresit.El macar vrea sa-si repare greseala.

| VladSilviu a răspuns:

Te-a inselat.e curva. TAOTE'S LA FEL! by Parazitii. Si niciodata nu o sa o poti schimba. curva tot curva ramane happy succes /!\

| MishikiCrisy a răspuns:

Atunci nu stiu... un lucru care probabil 60-65% va merge ar fi sa ii iei ceva frumos (ca un colier) care sa para scump si ca ai dat ceva bani pe el. Trimite-i o poza cu el prin telefon, mail, etc. si spun-ei exact ce simti si cat de rau iti pare pentru ce ai vorbit cu fratele ei, mai rau decat ia parut ei cand sa sarutat cu ala. Spune-i ca daca accepta sa va impacati o sa te simti in al 9-lea cer. Daca vrea sa va mai intalniti o sa ii dai colierul (sau ce ai vrea tu sa ii dai) si o sa il pui chiar tu la gat.
Eu am dat doar un exemplu de ce ai putea face.

| neutrino a răspuns (pentru tubica):

Total gresit. Este vorba de modul de cum gandesti si respecti omul de langa tine, indiferent de sex. Aici e multa rautate...matura! Eu nu judec ci analizez o situatie.

| VadTot a răspuns:

Scuza ma ca am fost atat de dur cu tine si poate te am si jignit dar crede ma ca sunt trecut prin chestii de astea si asa este cel mai bine cum te am sfatuit! sa ai grija de tine asta este cel mai important in viata!

| neutrino a răspuns:

L-ai bagat si pe Dumnezeu aici? Asa iti ascunzi tu faptele murdare? Esti jalnic, si cel mai rau lucru e ca nu realizezi. Seara buna!

| neutrino a răspuns:

Rautate fara prostie nu se poate. Dracul cand a tuns pisica a spus :Zarva multa, par putin.