| Frank51 a întrebat:

Credeți că o fată care are prieten dar înșeală, sau mai bine zis, are un obicei sa înșele(nu știu frecvența), mai are șanse să se cumințească? Întreb pentru un prieten

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acum problema e alta, care sunt sansele sa fiu eu ala?
Aceasta se poate tranșa în două feluri.
Să decizi să renunți și să îți cauți norocul în altă parte din start la alta mai liniștită.
Să accepți o relație la termen lung, cu riscul de a fi înșelat, și să nu faci caz din asta. Adică știi că te înșeală, dar seara se întoarce acasă și e cu tine, ca partener la termen lung. Celălalt se va plictisi și va pleca. Am cunoscut cazuri din acestea, care au rezistat apoi decenii împreună.

21 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| Ofiintă a răspuns:

Nu m-aș baza pe asta.

| ania a răspuns:

Oricine vrea să își dăruiască viața veche Mântuitorului Hristos, sățși mărturisească greșelile și să înceapă o viață nouă, în ascultatre de El, are toate șansele să o facă, dar trebuie chiar să vrea.

| RAY a răspuns:

Eu personal nu cred in minuni, miracole de astea, valabil pentru ambele sexe

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți să întrebi pentru cine vrei. Nu se poate da un răspuns generalizat, depinde de la caz la caz. Să treci prin a înșela de la un partener la altul poate fi doar un obicei sau un viciu. Acesta poate să dispară după ce o relație se consolidează și devine cuplu stabil, prin căsătorie sau concubinaj.

| Frank51 explică (pentru sadrian46):

Thats the answer i was looking for.

Exact asta e si finalul unei vieti de inselat, ori ramai singura, ori ramai cu cel care chiar conteaza pentru tine. Acum problema e alta, care sunt sansele sa fiu eu ala? Nu vreau sa pierd atata timp ca sa ma aleg cu nimic, si nici nu vreau sa o insel intre timp doar ca sa am ceva de backup, pentru ca eu nu fac din astea.

| sadrian46 a răspuns (pentru Frank51):

Acum problema e alta, care sunt sansele sa fiu eu ala?
Aceasta se poate tranșa în două feluri.
Să decizi să renunți și să îți cauți norocul în altă parte din start la alta mai liniștită.
Să accepți o relație la termen lung, cu riscul de a fi înșelat, și să nu faci caz din asta. Adică știi că te înșeală, dar seara se întoarce acasă și e cu tine, ca partener la termen lung. Celălalt se va plictisi și va pleca. Am cunoscut cazuri din acestea, care au rezistat apoi decenii împreună.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sanse sunt, oricine se poate schimba ^_^

Dar nu cunosc persoana respectiva, pe care o mentionezi... oricine se poate schimba, dar nu oricine o face.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Sofer a răspuns:

Se cuminteste când își primește acadeaua.

| Crackman a răspuns:

Nu prea

| ShaOfHatred a răspuns:

Oamenii nu se schimbă. Cine face un lucru o dată, îl face și a doua oară. Rareori o persoană reușește să se schimbe în totalitate.

| sadrian46 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Oamenii se mai și schimbă.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru sadrian46):

Rareori. Pentru că majoritatea oamenilor, chiar dacă se schimbă, "adevărații ei", rămân acolo, înăuntrul lor... Și așteaptă să iasă din nou la iveală

| sadrian46 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Nu există eul așa zis adevărat, pe care îl asumi dta, părerea mea.

| alexalx1234 a răspuns:

Fetele sunt experte la așa ceva, majoritatea cel puțin și nu, nu se va cuminții niciodată, îi place pl prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Măi, sanse sunt, ca orice in viata. Dar mici. Nu merita sa te risti pe material cu antecedente.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu tipul înșelat nu prea cred.
O fata dacă îi place de tip și îl respectă cat de cat o sa se ascunda atât de bine încât nu o sa afle nimeni, nici ăla, nici nimeni, poate doar prietenele ei foarte bune. Daca are dinalea si ala care o cordeste.
O dată ce afla tipul, deja nu-i mai pasă să se ascundă și il înșeală pe fata, numai sa scape de el.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Nu se cuminteste. Este clar ca nu se simte "fericita" în relația respectiva oricât și ar da silința băiatul respectiv. E greu sa înșeli prima dată după care o faci cu o foarte mare ușurință! Deci. Nu îți irosi speranțele pe asa ceva.

| mdc98 a răspuns:

Nu.

| Ștefaniq a răspuns:

Spune-i prietenului tău că o ștoarfă, ștoarfă va rămâne.

| Georgexyz99 a răspuns:

E coorva, deci slabe sanse laughing