| BogdanM275 a întrebat:

Salut credeți că o relație poate rezista fără sex, cât de important este sexul într-o relație.

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sexul este implinirea unei relati,cimentarea acelei relati,dar nu este baza,daca este baza nu se numeste iubire si prieteni cu benefici, nu vad de ce sa excluzi sexul din ecuatie,daca o fata iti spune vrajeli de asta, trebuie sa stii Bogdan ca nu e atrasa de tine de fapt, asa ca baga vrajeli gen dar eu vreau iubire si alte rahaturi siripoase cu romantismul existențial, i spui ca s-a terminat epoca aia suntem in epoca raționamentului, nu-i spui din prima vreau se, daca dupa 3 luni nu te lasa nici sa o atingi adio, daca vb de aiureli la distanta iti pierzi timpul aiurea

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde de relatie. Nu mi-as dori sa fac sex cu colegii de sex masculin, de exemplu. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Daca va iubiti cu adevarat relatia voastra rezista si fara sex.

| Sofer a răspuns:

Ce relatie mai e aia fara sex? Fara sex se ajunge la despartire mai ales daca partenerul nu da interes ca are dorinta sexuala.

| Edyy5555 a răspuns:

Rezista putin deoarece oamenii normali fac sex asta e scopul vietii asa te-ai nascut si tu din parintii care au facut sex

| GrozzyGroaza a răspuns:

Femeia trebuie *** si trebuie sa I mai dai si bataie poti sa intrebi ori ce femeie eu I-am dat sotiei mele la pumni in cap si acum ma *** din placere!

| Aliiiiiina7890 a răspuns:

Nu poate rezista fără sex la nesfârșit. Este destul de important.

| Crina4950 a răspuns:

La inceputul relației da.dar să fii 2 ani cu cineva si sa nu faci sex..nu ai cum

| UnNumeMișto a răspuns:

Sexul intr-o relatie nu cred ca este atat de important dar până la urma tot îl vei pune în practica? (dacă iti tine relatia, bineinteles).