| anonim_4396 a întrebat:

Cu mulți ani în urmă m-am îndrăgostit de un băiat. Mult timp îmi era greu să îi spun despre faptul că îl plac și nu demult am făcut asta la care el mi-a răspuns că și el mă place ca o colegă. Problema este aceia că se poartă deosebit cu mult timp înainte să îi spun că îl plac: mereu mă privește cînd suntem undeva, mereu stă lîngă mine sau în spatele meu și atunci cînd cineva vorbește ceva rău despre mine el îmi ia apărarea. Cum credeți simte el ceva față de mine? ce înseamnă ca o colegă? poate fi așa ceva? mai ales că se vede că mai mult decît o colegă. Dau funda! Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

Cred ca ii place de tine si ar vrea sa fiti împreună numai ca este timid si nu poate sa iti spună sau mai exista varianta sa te considere ca o sora si de aia iti ia apărarea când cineva se ia de tine, trebuie sa ii spui ca iti place de el daca il placi si sa ii spui ca ati putea sa încercați sa fiti împreună

| Artamona a răspuns (pentru Annamaria21):

E greu de spus ceva fiindca e un băiat curajos și așa pare încrezut în sine. E foarte deștept. Să spun că mă consideră ca o soră nu pot, fiindcă nu suntem atît de apropiați unul față de altul.

| Annamaria21 a răspuns (pentru Artamona):

Atunci poate ca are o atractie fata de tine dar nu este sigur daca sa încerce o relație sau nu, probabil are el motivele lui cu care se confruntă