| anonim_4396 a întrebat:

Salut cum am mai spus sunt căsătorit de doi ani de zile aproape am și o fetița de 5 luni, eu când am adus-o pe soție aici la mine in Franța, sincer eu am iubit enorm o fata cât am stat in România, m-am culcat cu ea de virgina, in fine. eu am plecat in Franța iar acea fata, pe nume Elena, și-a făcut prieten și și-a pus poza pe Facebook whatsapp. iar logic ca pe mine m-a durut deoarece era vorba de un an și 3 luni, in fine după ce am suferit câteva luni prin Iulie 2016, am cunoscut o fata pe nume Cristina pe un live, am vorbit am astea. și i-am explicat viața mea, ea la fel, mi-a spus ca a mai avut doi bărbați înaintea mea. nu mi-a pasat de acei doi bărbați pana am adus-o acasă, in fine, prin Septembrie a venit aici la mine sincer eu încă o mai iubeam pe acea fată, Elena! dar cât eram cu soția, Cristina uitam de ea, a trecut câteva luni am aflat că este însărcinată, și am trimis-o in România să nască deoarece aici încă nu avea acte și era complicat, problema este că eu nu mă simt normal cu ea. mă simt inferior. mă gândesc că a avut bărbați mai buni, mai frumosi ca mine, mai dotați au făcut-o fericita. nu prea am nici încrede in ea. o văd peste mine. și când facem sex are orgasm se excita dar nu o pot termina adică ejaculez înaintea ei. ea de multe ori îmi spune ca a ejaculat de doua ori. ba că nu contează prea mult sexul pentru ea. și încă o problema este, că nici nu prea cred că mă iubește. iar nici eu nu prea o iubesc așa rău. mi-aș dori dar mi-e frică, crede-ți că cu timpul am să o iubesc sufletește,?
eu sunt o persoana mai putin pesimista, sunt mai negativist adică văd lucrurile rău. sunt foarte sensibil, dacă nu îmi dă importantă mă gândesc că dacă era altul cum își dorea ea, era calare pe el și îl pupa mereu și îl zăpăcea. și nu știu mi-e frica sa nu apuc sa țin foarte mult la ea și sa plece, având in vedere ca am și un copil cu ea.
crede-ți că merită să mă risc și sa încerc să o iubesc,? Eu unul mi-aș dori din tot sufletul să rămân toată viața cu ea. dar și îndoiesc de ea. voi ce spune-ți? Apropo, multumesc din suflet celor ce au avut răbdare să îmi citească problema "sufletească"

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Frate... nu meriți aşa o femeie.
Dacă nu te schimbi, rişti să rămâi iar singur.
Deşi rareori o femeie cu copil pleacă de lângă soțul ei...

| Freya1 a răspuns:

Uite cum graba strica treaba.
Ai gresit inca de cand te-ai grabit sa incepi o relatie si sa faci un copil atat de repede.Din cate am observat esti un tip foarte gelos si posesiv din cauza complexelor pe care le ai si trebuie sa le elimini.Acum faptul este consumat ai facut un copil ai aleso in viata ta spui ca ai si vrea sa fi cu ea nu mai ai altceva de facut decat sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce simti.Recunoastei ca esti gelos recunoastei ca esti complexat iar ea daca te iubeste iti va exlica ce simte pentru tine ce ii place la tine si de ce sata langa tine iar atunci poate te vei mai linisti.
Consulta un psiholog ca sa scapi de frustrari si asuma-ti responsabilitatile macar cat este copilul mic si are nevoie de tine (capul face capul trage) si mergi ininte deoarece nu este nimic rau sau gresit in a iubi pana la urma tot vei face asta ca altfel nu ai cum sa convietuiesti cu ea.

| sofisis a răspuns:

Tu nu esti pesimist. Tu esti de'a dreptul fraier. Scuza-ma ca iti spun dar nu meriti nici o femeie, nu numai pe asta pe care o ai. Daca nu te iubea si daca nu era satisfacuta nu iti era sotie, nu facea copil cu tine. Esti...wow. Parerea mea e sa iti revii si sa vezi viata mai frumos pentru ca o sa pierzi tot ce ai.

| YouandI a răspuns:

Ce ai de pierdut? Nimic, e soția ta, o să aveți un copil, ce fericire. Felicitări!
Relaxeaza-te, nu te mai stresa atât că poate asta e motivul și pentru care termini înaintea ei, învață sa dureri iubire înainte să primești.
Daca tu consideri că poate cei dinainte au satosfacut-o și tu nu te ridici la nivelul lor ( poate asta e doar in capul tau ), perfectioneaza-te, contează preludiul, sarut-o mult in timpul actului, mânuțele, spatele, coapsele, gatul etc. Atinge ușor fiecare parte a corpului, fa ce simți sa faci! Spune-i cuvinte dulci, da! Te învăț să faci dragoste și nu sex! Incercati poziții noi, contează mult pozițiile că sa ajungă la orgasm, o poți întreba pe ea, dar subtil.
Chiar daca ai multe frici, încearcă să uiți trecutul, să treci peste, trăiește în prezent și viitor. Nu mai contează cine a fost în viața ei, nici în a ta. Fa din prezent ceva frumos.
Multa bafta și fiți fericiți.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru YouandI):

A răspuns foarte bine colegul de mai sus. Asta e soluția ideală pentru tine.

| YouandI a răspuns (pentru munteanuionvictor):

Mulțumesc de apreciere.
Sunt fata. Și îmi cer scuze pentru unele cuvinte, își face de cap autocorect. Haha