| TheAnonimAndres a întrebat:

Salut..Cum pot sa scap de timiditate? Adica mereu cand sunt pus intr-o situatie/postura mai naspa mi se inroseste toata fata ff repede.Am citit ca cica ti se dilata vasele de sange si nu stiu ce iar singura modalitate e sa scapi de timiditate.Deci cum fac asta?

Răspuns Apreciat de Editori
| elaventurero a răspuns:

Te inteleg perfect. Nu e usor, poate esti si destul de "tanar". Toti am fost mai mult sau mai putin in punctul asta de care pomenesti. Trebuie pas cu pas sa iesi din zona de confort sa realizezi incet incet ca nu are rost sa ne jenam cu nimic. Toti suntem oameni chiar si sefu' de la munca de care iti e frica tot om este. Nu vei putea niciodata oricat ti-ai propune tu de exemplu ca de maine sa nu mai fii asa, ci trebuie sa o iei treptat... Incearca sa tratezi cu "nepasare" parerea oamenilor si a celor din jur ca sa zic asa. Bafta multa si nu este o problema asta e doar o chestie peste care vei trece si tu!

1 răspuns:
| Demetrov a răspuns:

Muzica m-a ajutat sa scap de timiditate.