| KindKid17 a întrebat:

Cum sa-i spun unei fete ca o plac, fara probleme? Cred ca ii sunt simpatic ei. Da unele semne ca ii place de mine. Am 17 ani si ea 18. Cum pot avea incredere in mine ca sa-i spun ce am pe suflet? Am un statut bun, sunt prezentabil, inteligent, cu simtul umorului. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Iwliaaa a răspuns:

Depinde cum vrei tu. Poți să îi zici în mod direct „băi eu te plac" sau poți să îi arâți asta în mod indirect gen să fii mult mai drăguță cu ea și toate cele. Ca un hint, noi toate ne dăm SS-uri între noi când vorbim cu băieții & stuff, trebuie să înțelegi, e ceva normal. Nu cred că tu nu ai dat nimănui niciodată un SS de la o conversație cu o fată...

| KindKid17 explică (pentru Iwliaaa):

Si cand luati o decizie, întrebați si celelalte fete nu? O sa-i dau hint-uri. Ii voi face complimente, voi fi stăpân pe mine, nu o voi stresa cu mesaje, voi fi gentleman cand am ocazia. Ce zici?

| Iwliaaa a răspuns (pentru KindKid17):

Depinde, mie dacă îmi place comportamentul, fizicul iau decizii și singură dar își mai bagă nasul și prietenele. Nu o stresa nici cu complimentele, comportamentul de gentleman, doar fii tu însăți alături de ea. Succes!

10 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Nu îi spui, dacă e aceeasi fată de care ai mai zis. Există un termen limită în agățatul tipelor. Și mai există și chestia aia în care nu întrebi o tipă dacă vrea să iasă cu tine decât de 2 ori. Le-ai depășit demult pe toate alea. Tu dacă te duci acum la ea și îi spui că o placi, chestie care nu se face, apropo, o să pară că în tot timpul ăsta ti-ai făcut curaj să-i spui.
Cu o tipă ca aia ai sanse doar dacă esti direct si relaxat. Tu te-ai bâlbâit un an si acum te-ai decis să îi spui că o placi. Chiar dacă ti-ar răspunde la fel, n-o să știi ce să faci după asta și totul o sa para ciudat si fortat. Las-o baltă sau o să-i dai doar ocazia să te refuze.

Dacă e altă tipă, invit-o să iesiti si-o să-si dea seama singura ca o placi.

| Boss315 a răspuns:

Lasa dragostea ca fluturasii din burta doar infectii fac.

| Alex12223 a răspuns:

Spune-i dracu in fata ce simti pentru ea, daca te refuza faci ****, daca nu te refuza nu faci ****, bafta. DA FUNDA.

| tudorica a răspuns:

Hai ca esti bulangiu de ce nu dai funda

| Arminplay a răspuns:

Fa-ti curaj. Daca ai carisma fa-i cateva complimente.Si spune-i ca o placi. Daca esti direct poti sa i-o spui pe fata sau daca esti mai timid scrie-i o poezie.
La mine a mers sper ca si tie iti va merge.
Sa ai succes la agatat!

| KindKid17 explică (pentru Arminplay):

Cum ai reusit?

| Arminplay a răspuns (pentru KindKid17):

Iti deschizi sufletul si ii spui ce simti pentru ea

| KindKid17 explică (pentru Arminplay):

Dupa ti a zis si ea ce simte? Si simtea si ea ceva pentru tine?