| Gwydion a întrebat:

Cum sa incep convorbirea cu o fata? Un simplu "hei" ar fi prea banal..am mai pus intrebarea dar nu mi-a rasp nimeni.

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Fetele nu sunt extraterestrii să-ți faci un plan detaliat de abordare, Pur si simplu intri in discuție și vezi dacă ai ecou

| bigbools69 a răspuns:

Intreab-o daca ii place painea

| Mayastra a răspuns:

Iti dau un sfat, avand in vedere ca sunt fata si stiu cum sta treaba cu "hey!" Sau "buna" sau mai stiu eu ce. Ceea ce trebuie sa faci e sa fii tu însuți, nu sa incerci sa pari altcineva si in legatura cu intrebarea ta: Trebuie sa discuti cu ea pur si simplu, nu trebuie sa te gandesti la cum sa incepi conversația, foloseste-ti mintea si da frau imaginatiei astfel incat
sa iasa o conversație ok si sa se simta si ea bine vorbind cu tine.

| Gwydion explică (pentru Mayastra):

Asta stiu si eu, faza e ca mi e sa nu mi dea seen cum au mai facut si altele

| Demetrov a răspuns (pentru Gwydion):

Ti-au dat seen pentru ca nu le-a placut compania ta.

| MadularulSef a răspuns:

De obicei fetele vor sa fi salutate cu 'Kachow' cum zice Fulger McQueen

| Caragena_Timeea_1993 a răspuns:

Un simplu hey ar fi de ajuns, doar ca ar trebui sa te gandesti ce sa le spui inainte, ca sa conversezi cat mai mult. Si nu trebuie sa te stresezi, trebuie sa fi calm si sa lasi sa decurga de la sine.

| Caragena_Timeea_1993 a răspuns:

Un simplu hey ar fi de ajuns, doar ca ar trebui sa te gandesti ce sa le spui inainte, ca sa conversezi cat mai mult. Si nu trebuie sa te stresezi, trebuie sa fi calm si sa lasi sa se intample de la sine