| anonimouse231532 a întrebat:

cum sa incep o conversatie cu o fata care e din clasa vecina si am mai vazut-o dar nu am vb cu ea niciodata! si despre ce as putea vorbi cu ea! multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ai putea incerca sa discuti cu ea despre orice lucruri sau probleme cat se poate de simple. banale, insa sa fie specifice varstei voastre. Despre scoala, muzica, filme/seriale, literatura, sau cele legate de activitati sportive ori cele care reprezinta un hobby intr-un anumit domeniu practicat in timpul liber. In niciun caz nu trebuie sa iti faci scenarii preconcepute. Succes!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poti sa o saluti, sa o intrebi ce face... si sa incepi o conversatie banala cu ea, despre vreme, despre zapada, vacanta samd.
Subiecte sunt enorm de multe, de la mancarea preferata la stelele de pe cer.

| Andreeush a răspuns:

Ai putea sa o intrebi ce face, poate aveti lucruri in comun. Lasa rusinea ca nu rezolvi nimic. Fii mai indraznet, daca nu ii place de tine macar ai incercat.