| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Cum se comporta un baiat timid cand place o fata, dar nu are curaj sa-i marturiseasca ca o place?

Răspuns Câştigător
| Alllllexandra a răspuns:

In cazul meu pe fb sunt mai curajos intru in discutii cu ea mai zic un lucru o mai fac sa rada! Rad la gumele ei par interesat de trecutul si prezentul ei subiectele povestile.Ii mai zic ceva din intamplarile de ziua trecuta sau cchiar de azi. In cazul ca o cunosc de foarte mult timp ii mai spun ceva din trecut cu inceputul: "Iti mai amintesti cand...". Si cand ajungem la scoala ma retrag! Cam atat. Daca zici tu ca te place si tie iti place de ea cel mai bun lucru ar fi sa-i spui unei prietene de ale tale sa il incurajeze pe "iubitul" tau si fi sigura ca asa va da roade. Si pe mine tot asa au resit sa ma faca sa spun acest lucru. Bafta!

16 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Depinde.....fiecare se comporta in felul lui

| Pool77 a răspuns:

Buna! In cazul meu nu vorbesc cu ea ma uit lung cu ochi mari de departare iar cand se uita spre mine imi misc capul in directia cealalta. Cateodata ma tin tare si vorbesc cu ea fara sa inrosesc si ead la glumele ei! Cam atat. Bafta!

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Pool77):

Dar pe facebook, ai idee cum se comporta un baiat timid care place o fata si o cunoaste de foarte multi ani?

| Ycu a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

E greu daca baiatul e timid, la fel este si in cazul unei fete, insa cum zici tu probabil pe facebook are ceva mai mult curaj, poate in realitate nu ar fi in stare sa ii zica "buna, ce faci?", pe facebook e mai usor mai degajat avand in vedere ca doar scrie si are timp sa gandeasca ce scrie, fata in fata e mai greu. Sunt cazuri in care pe facebook sau pe retelele de socializare vorbesti razi, spui anumite chestii si in realitate ii este frica sa mearga langa ea big grin. Daia inainte de internet se purtau biletele bagate in buchete de flori. Succes, Sarbatori Fericite!

| Pool77 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

FuNdItA?

| PangeeaRogvaiv explică (pentru Pool77):

Intr-o oarecare masura ai avut mare dreptate in ceea ce priveste comportamentul unui baiat timid cand place o fata, atat face to face cat si pe facebook, insa mai vreau sa vad si alte opinii si apoi voi acorda fundita.Nu ma grabesc inca.

| Pool77 a răspuns (pentru PangeeaRogvaiv):

Bine nu te mai fustrez tongue

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ycu):

Mare dreptate ai. Cam asa sunt si euhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se comportă, asta e problema cu băieții timizi. Țin în ei totul și plâng în tăcere. Cei ce reușesc să rupă timiditatea încearcă să se împrietenească cu acea tipă, să o sprijine, să îi facă complimente, să râdă la glumele ei, să zâmbească frumos. Nu te aștepta de la un băiat timid să vorbească prea mult și să își permită prea multe glume.

| sayWhaaat a răspuns:

Pfu,iti spun eu tot ce trebuie sa stii despre asta.
Pe mess, facebook, imi fac incet-incet curaj si ma bag in seama cu ea, iar la un moment dat devine penibila situatia pentru ca daca suntem colegi de exemplu, la scoala nu vorbim deloc, insa ne cunoastem perfect de pe mess. Baietii de genul asta, ori au nevoie de o fata care sa ia initiativa si sa faca primul pas, ori isi fac ei curaj, cu ajutorul altor fete de obicei, sa-i spuna ca o place, ori apeleaza la bautura pentru un surplus de curaj.
Eu sa-ti spun sincer, am avut nevoie de toate happy.

| e7d7n7 a răspuns:

Exact opusul meu!

| Alllllexandra a răspuns (pentru e7d7n7):

rolling on the floor Hai ca esti tare.

| e7d7n7 a răspuns (pentru Alllllexandra):

Cât de tare?

| Alllllexandra a răspuns (pentru e7d7n7):

laughing Destul de tare incat sa ma faci sa rad.batting eyelashes

| Alex0008 a răspuns:

De obicei daca e sa se gandeasca la fata si se uita la ea isi intoarce capul imediat cum fata se uita la el, iar pe facebook ii da likeuri, nu prea vorbeste cu acea fata, o eticheteaza in diferite imagini. La scoala incearca so o ajute dar fara ca ea sa dea de banuit... Acum vezi si tu ce reactii are cand vorbesti cu acel baiat. Se roseste etc...