| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca am ejaculat in cada si imediata dupa o fata si-a introdus degetul in vagin in timp ce ea era in apa, poate ramane insarcinata? Sau spermatozoizii s-au pierdut prin apa?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Robertel draga, am mai explicat si in trecut: cu apa din cada, din wc, cu prosopul, camasa, chilotii, podeaua, covorul si perdeaua NU se poate ramane insarcinata!
Sarcina se poate produce numai in vagin si numai atunci cand se exista penetrare vaginala cu un penis in erectie, chiar si 1cm la intrarea in vagin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu ai mentionat si nu ai prezentat cea mai importanta informatie strict necesara, pe baza careia sa ti se poata oferi raspunsul corect : in acel moment fata era in una din zilele care apartin de perioada fertila a ciclului menstrual, sau intr-o zi din afara perioadei fertile? Asa se pune intrebarea. big grin Sanatate!

| Roberrt21 explică (pentru corbulalbrosu):

Daca era intr-o perioada fertila poate ramane insarcinata?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roberrt21):

EXACT. Poate vei intelege pana la urma, ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI si/dar NUMAI in cazul in care este intr-o zi care apartine de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual si-i ajunge in vagin sperma indiferent prin ce mod si in ce cantitate.

| Andreeush a răspuns:

Da, o să sară spermatozoizii la ea în vagin laughing

| Hammurabi a răspuns:

Da.
Și îl va naște pe Aquaman.

| Plato a răspuns (pentru Hammurabi):

Mai bine decat pe Poseidon.
Iti dai seama cum l-ar scoate doctorul de acolo, el avand tridentul in mana? Aia da experiență la naștere

| Hammurabi a răspuns (pentru Plato):

Stai liniștit că și Aquaman are o chestie d-aia cu 3 țepi. rolling on the floor

| Bozgi200 a răspuns (pentru Hammurabi):

XD

| CdeMetal a răspuns:

E grav frate, o sa ramana gravida 100%

Răspuns utilizator avertizat
| Roberrt21 explică:

Mai bine zis disparut decat pierdut*