| Vas12 a întrebat:

Dacă am ejaculat in prezervativ, am dat jos prezervativul, nu mai era nici un semn de sperma peste 10 min începând alta partida, fata punând mâna pe penis apoi din greșeala introducând-o in vagin este vreun risc de sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DACA actul sexual amintit, a fost intretinut intr-o zi care face parte din zilele PERIOADEI FERTILE ale acestui ciclu menstrual si NU ai urinat in perioada celor 10 minute dintre ejaculare si inceperea celui de a 2-a reprize de sex, in acel caz posibilitatea de formare a sarcinii este foarte mare. Deoarece intotdeauna si in toate cazurile dupa ce au trecut circa 10-15 minute, sperma vascoasa care a ramas lipita pe peretele uretrei penisului intra intr-un proces natural de fluidizare si in timpul urmatorului sex se scurge si prelinge involuntar, insesizabil si incontrolabil din penis in vagin pe toata durata timpului cat tine actul sexual.
In concluzie numai daca ai/ati avut nesansa sa fi intretinut actul sexual amintit intr-o zi care a apartinut PERIOADEI FERTILE, doar in acel caz atat posibilitatea cat si probabilitatea sa se poata formeza si intala o sarcina in uter devine cu atat mai mare cu cat actul sexual a fost intretinut intr-o zi mai aproape de ziua de OVULATIE.
Numai daca actul sexual a fost intretinut in una din zilele care apartin celor 2 perioade INFERTILE a ciclului menstrual, doar in acel caz formarea sarcinii este IMPOSIBILA chiar si daca sperma ramasa in uretra penisului s-a scurs in vagin in timpul celei de a 2-a reprize de sex. Multa sanatate1

| Vas12 explică (pentru corbulalbrosu):

Am uitat sa precizez ca am folosit prezervativ și a doua oară

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Riscul este foarte mare, nu cu atinsul penisului, ci cu sperma ramasa in interiorul penisului (fiindca exista, odata ce ai ejaculat deja la partida anterioara), care se scurge in vaginul fetei, imediat cum este introdus si acela o lasa gravida.
Asadar, NICIODATA nu faci sex fara prezrevativ ca risti o sarcina, mai ales daca fata este in perioada fertila.
Ai 1 singur prezervativ, faci sex 1 singura data!

| Vas12 explică (pentru Violleta2022):

Am uitat sa precizez și a doua oară am folosit prezervativ! Mulțumesc!

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este risc de sarcina.

| Crackman a răspuns:

Hmm posibil

| Ely1234567 a răspuns:

Nu este nici un rischappy

| Mariarobertina300000000 a răspuns:

Depinde daca atunci a iesit ceva, in ce faza hormonala este fata, daca nu este sigura sa ia o pastila de a doua zi, chiar daca e mai scumpa, macar sta linistita