| Roberrt21 a întrebat:

Salut, daca in data de 6 luna aceasta i-a venit ciclul si noi in 16 am avut un mic contact sexual neprotejat, poate sa ramana însărcinată? Luna trecută i-a venit în 11 cam asa in ultimele luni, în dimineata de dinainte de contactul sexual am ejaculat dar am facut baie si am si urinat

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar putea ramane insarcinata fiind intr-a 11-a zi dupa ciclul menstrual.
Bazat pe calculele date de tine, ciclul 11 oct si 6 nov. inseamna ca se succede la 26 de zile, iar ovulatia se intampla in ziua a 13-a.
Ziua a 11-a, cand ati facut sex neprotejat fiind prima perioada a perioadei fertile, cu grad ridicat de risc.
Nu are nici o importanta ca ai facut dus si urinat inainte de sex, atata vreme cat ati facut neprotejat si ai ejaculat in vaginul fetei. Sperma poate ramane activa 3-4 zile si cum fata era doar cu 2 zile inainte de ovulatie, are sanse sa ramana gravida.
Eu sunt totusi curioasa, de ce nu folositi prezervativul?
Nu musca, nu doare, nu va manaca, nu produce alergii, nu lasa gravdia, nu permite contaminarae cu boli sexuale si nu costa mai mult decat 1 guma de mestecat. Asadar, de ce riscati?

| Roberrt21 explică (pentru Violleta2022):

Nu am ejaculat in vaginul ei

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Roberrt21):

Nu o baga in seama, ignora raspunsul dat de @Ioneasca1001, care din nou si-a dat ''examenul'' incompetentei sale. Nici macar sa citeasca atenta si corect nu este in stare. rolling on the floor

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca actul sexual s-a terminat fara sa fi fost ejaculata sperma, in acel caz indiferent in a cata zi sau in care moment al ciclului menstrual este intretinuta activitatea sexuala, formarea sarcinii este exclusa in totalitate in conditiile precizate. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar dacă a fost mic, era chiar în perioada fertilă, așa că poate.