| Ion1987 a întrebat:

Salut.Daca un baiat nu a intretinut relatii sexuale pana acum, este posibil ca in urma actului sexual(dezvirginarii) sa transmita boli fetei cu care a intretinut relatii intime?
Dau funda si rog seriozitate

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca ai ceva de transmis, si e transmisibil sexual, e posibil. Acum in apararea ta, e cam dificil sa ai boli cu transmitere sexuala de transmis fara sa fi facut sex in prealabil dar no, what a great time to be alive. happy

| mihai69 a răspuns:

Da, sunt boli care se transmit pe cale sexuală, chiar dacă partenerii sunt virgini.
Exemple:
- HIV, HPV, hepatită, herpes, păduchi etc.

| PIPER23 a răspuns:

Pai ai vreo boala? Se poate, si vice-versa.

| RaspunsuriSerioase a răspuns:

Pai de exemplu, herpesul si negii se pot transmite prin atingere sau obiecte personale precum lame/prosoape. Dar daca le-ai avea sigur le-ai fi descoperit pana acum. laughing