| onetwothree a întrebat:

dau funda. Ce sa fac sa nu mai fiu atat de geloasa? Sunt geloasa ca una i-a scris prietenului meu "Ti-ai cam uitat prietenii". Incerc sa nu mai fiu geloasa, dar chiar nu reusesc. Va multumesc! O zi frumoasa!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu vei reuşi să scapi de sentimentul ăsta, pentru că îl iubeşti.Şi atâta timp cât iubeşti, eşti geloasă!

Important e să ştii ''manevra''gelozia.Să nu depăşeşti acea limită.Să fii echilibrată, să NU exagerezi devenind paranoică!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand te vei indragosti de un baiat, il vei respecta suficient de mult incat sa ai deplina incredere in el si nu vei mai fi geloasa. In clipa asta, nu-ti iubesti deloc partenerul si il consideri un om de nimic, care te-ar insela in orice clipa, motiov pentru care esti geloasa. Gelozia are un singur leac: iubirea, fiindca atunci cand iubesti cu adevarat, iti si respecti partenerul si gelozia ti se pare o jignire de neacceptat la adresa caracterului lui.

| mona a răspuns:

Cand iubesti apare gelozia fie ca vrei fie ca nu si nu poti scapa de ea dar in schimb o poti controla

| AlbaAura a răspuns:

Unde este iubire este si gelozie.Important este sa te poti controla si sa nu exagerezi devenind agasant sau ridicol. Iubirea se intemeiaza pe incredere. Daca in relatia voastra exista incredere nu vad ce motiv de gelozie ai.Parerea mea este ca exagerezi iar asta nu va duce in timp decat la destramarea sentimentalor care ar trebui sa va uneasca.Cu un pic de autocontrol vei reusi sa te tratezi de aceasta boala numita gelozie.Mult noroc si sa fii iubita!