| Andrei77776i3i3 a întrebat:

Salut!
De câteva luni am o relație cu o fata, însă mă tot macină niste întrebări care nu mă lăsa să mă bucur de relație, ba chiar mă simt mai rău decât dacă aș fi singur.
Fata are o situație materială rea, relația cu familia ei de asemenea.
Uneori îmi spune că abia așteaptă să ne mutam, sa plece de acolo.

Întrebarea mea e, cum mi-aș putea da seama daca sta cu mine pentru bani sau ca sa scape de acolo?
Eu simt că mă iubește, nu îmi cere lucruri scumpe sau chestii, dar mă gândesc că poate e și asta o strategie. Va rog sa nu mă judecați, nu sunt un om rău și nici nu îmi pasă dacă are 2 lei, e irelevant pentru mine. Însă vrand-nevrand tot am întrebarea asta în cap.
Mersi, ofer funda!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Doar convietuind cu ea, iti poti da seama daca este materialista sau nu.
Daca o iubesti si o vrei alaturi, ofera-i un ajutor si accepta sa va mutati impreuna.
Atentie! Sper sa nu fie minora, ca sa ai probleme cu politia.

| MariaQuenn27 a răspuns:

Eu cred că te iubește. Poate părinții ei nu te vor, sau nu știu.Ai încredere în ea. Cine știe poate e sufletul tau pereche!