| IMihaitza a întrebat:

De ceva vreme imi place de o fata, problema e ca ea stie ca mie imi place de ea. Si se vede ca si ei ii place de mine. Imi spune sa o astept ca mergem acasa de la liceu, se uita la mine in ore. Oare, ii place si ei de mine?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce ai impresia/convingerea aproape sigura pe baza careia chiar tu ai afirmat : ''Si se vede ca si ei i place de mine. Imi spu e sa o astept ca mergem acasa de la liceu, se uita la mine in ore.'' ce te retine sau impiedica ca atunci cand te afli/o conduci spre casa, mergand alaturi de ea sa o prinzi de mana. Incearaca sa faci asa cu prima ocazie si daca va acceptavei primi indirect raspuns la intrebarae ta. Iar/Dar daca isi va retrage mana/nu va accepta sa o tii de mana, doar in acel caz va trebui sa-ti pui intrebari. Curaj. Si mult succes!

| devilshelp a răspuns:

Da, te place. Baga-te in vorba cu ea, nu o lasa sa creada ca tu nu o placi altfel se va lasa

| LarissaLary189 a răspuns:

Te place fata, e clar. Da-i mesaje pe Facebook, Instagram, sau pe o retea de socializare. Vorbeste cu ea cat de mult poti si fii gen asa dulce cu ea. Fa-o sa te placa si mai mult ca sa fii sigur ca nu vine altul sa ti-o ia, si apoi spune-i ce simti... sper ca nu esti timid sau ceva ca atunci e grav. Bafta la combinatie. In caz ca va combinati, Sa va tina! :*

| Feelmeunderyourskin a răspuns:

S ar putea sa te placa. Da i mesaje mai des si prelungiti cat mai mult drumul de la liceau acasa si dupa ce o lasi acasa, imbratiseaz o prieteneste prima oara ca sa nu para ciudat si dupa poti sa o imbratisezi cat mai pasional dupa ceva vreme. Nu uita sa ii dai tu primul mesaj si sa o bagi in seama des si sa ii asculti povestule pentru ca fetele adora asta