| anonim_4396 a întrebat:

De curand am fost putin mai "apropiat" cu prietena mea. si am atins vaginul ei cu penisul (am "frecat" putin. 5 secunde cred laughing ). Precizez faptul ca nu am introdus penisul in vaginul ei si nici nu am ejaculat inainte. Totusi am o frica ca s-ar putea intampla ceva. Ar trebui sa imi fac griji? Ar putea ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Ezeru a răspuns:

Calmeaza-te. Copii nu se fac asa de usor.
Daca nu a avut loc penetrarea sau ejacularea in vagin este imposibil sa ramana insarcinata.

7 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna.Nu ai de ce sa iti faci nicio grija.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai avea un ghinion teribil daca s ar intampla ceva

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru suntserios):

Un ghinion chiar foarte, foarte, foarte, foarte, foarte, foarte teribil.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nu. Nu.

| Skylimit a răspuns:

WTF omule! pastila de a doua zi rapid! Esti in mare belele dude! Daca nu faci ceva o sa te trezesti cu 11 copii peste 9 luni... rolling on the floor) LMFAO ..esti bolnav.

| alexandrafocus a răspuns:

Nu,categoric nu se poate intampla nimic, deci poti sta linistit, atata timp cat nu ati facut sex, NU SE POATE INTAMPLA NIMIC!