| MisterToki69 a întrebat:

De curand incep sa vorbesc cu o fata pe facebook, dar nu imi vin idei de ce sa vorbim... Poate ma ajutati voi, dau funda!

3 răspunsuri:
| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

A avea sau nu subiecte comune de dialog cu o persoana de sex opus, este, in cele mai multe cazuri, determinant in viitorul pe care urmeaza sa il parcurga si mai ales directia relatiei. Daca nu ai ce sa vorbesti cu ea inseamna ca nu ai ce sa vorbesti cu ea.
Adica: Daca aveai ceva in comun cu ea, aveai despre ce sa vorbesti, daca nu ai nimic in comun, degeaba iti spune cineva pe TPU sa abordezi subiectul x si y, cat o sa tina? o saptamana?
Recomand sa cauti pe cineva cu care sa ai despre ce sa vorbesti (placeri comune: sport, muzica, film, jocuri) avand aceste lucruri ca placeri in comun.

| Zorok a răspuns:

Ce fel de fata rea, de treaba, junimista laughing)) ce atitudine are?

| MisterToki69 explică:

De treabă laughing. A cu mine in clasa.